• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zihinsel engelli çocuklara MÜSİAD desteği
23 Nisan 2010 Cuma 17:23

Zihinsel engelli çocuklara MÜSİAD desteği

MÜSİAD Konya Şubesi zihinsel engelli çocukları ziyaret etti.
MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ZİÇEV Konya Şubesi’ni ziyaret ederek, zihinsel yetersiz çocuklarla hasbihal ederek, vakıf yetkililerinden vakfın faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.
 
Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ‘na MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette ZİÇEV Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mualla Pekyatırmacı, Başkan Yardımcısı Fahrettin Şanal ve Kurum Müdürü Kuddusi Ersoy hazır bulundu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yapılan ziyarette çocuklarla hasbihal eden MÜSİAD heyeti daha sonra vakıf yetkililerinden vakfın çalışmaları konusunda bilgiler aldılar.
 
Yapılan ziyaretten ziyadesi ile memnun olduklarını belirten Vakıf yetkilileri MÜSİAD Konya Şubesi’ne, çocuklara olan duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler. Vakfın Konya Şube Başkanı Mualla Pekyatırmacı, MÜSİAD heyetine vakıf ile ilgili genel bilgiler vererek şunlara değindi; “vakfımız Ankara Gölbaşı merkezli olmak üzere bugün birçok ilimizde faaliyet göstermektedir. Vakfımızın kurucusu olan Makbule Ölçen hanımefendi bir çocuğunun zihinsel yetersiz olmasından dolayı birçok yerde sıkıntı çekmiş ve memur haliyle eşi ile birlikte böyle gönüllü bir vakıf kurma kararı almıştır. Uzun uğraşlar sonucunda kurulan vakıf bugün birçok ilimizde zihinsel yetersiz evlatlarımıza hizmet vermektedir. Amacımız engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu alanda eğitimlerini vererek, onları hayata ve topluma kazandırmaktır. Konya Şubemizde Yönetim Kurulu dışında bir Kurum Müdürümüz, 6 Öğretmenimiz 2 personelimizle ve 13 Eğitim Odamızla hizmet vermekteyiz” dedi.
 
Kurum Müdürü Kuddusi Ersoy ise, vakfın sorunlarından bahsederek vakfın pek fazla bilinmediğini, birçok kişinin böyle bir vakfın olduğundan habersiz olduğunu söyleyerek; “vakfımız gönüllü kişilerden kurulmuş ve profesyonel çalışanları dışında gönül hizmetiyle çalışan kişilerden oluşmaktadır. Şu an için toplamda 79 öğrencimize hizmet vermekteyiz. Bunlardan 57’si bedensel engelli, 7’si bedensel ve zihinsel engelli, 15’i ise zihinsel engelli öğrencilerden oluşmaktadır. Bizim Konya halkından beklentimiz gönüllü olarak zihinsel yetersiz çocuklarımıza hizmet veren bu kuruma sahip çıkmaları ve destek olmalarıdır” dedi.
 
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ise vakfın çok güzel bir hizmet sunduğunu belirterek şunları kaydetti: “bugün sizin buradaki hizmetlerinizi gördükten sonra anladık ki bu çocuklar sahipsiz değiller. Allah vergisi olan zihin ve beden gelişimi, kimilerimizin evlatlarında yetersiz kalabilmektedir. Bunun için geriye sabredip, şükretmekten ve çare aramaktan başka bir şey kalmıyor. Belki bugün bizim evlatlarımız zihinsel ve bedensel olarak noksansız ama bilmeliyiz ki bizim evlatlarımızın çocukları gelecekte bu durumda olabilirler. Biz MÜSİAD olarak Konya’lı hayırseverleri bu kurumu görmeye ve güzel hizmetler veren bu kuruma destekçi olmaya davet ediyoruz. Ayrıca Konya’ya böylesi güzel bir hizmet vakfını kazandırdığınız için de sizlere şahsım ve Konya’lılar adına teşekkür ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının tüm çocuklarımız için kutlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA