• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zeliha Odabaşına üniversite tabağı hediye edildi
27 Aralık 2012 Perşembe 14:40

Zeliha Odabaşı'na üniversite tabağı hediye edildi

KTO Karatay Üniversitesi bünyesinde kurulan TÖMER (Türkçe Öğretimi, Uygulama ve Araştırma Merkezi) bünyesinde Türkçe eğitimi gören yabancı öğrencilerin, Konyaya ve Türk kültürüne adaptasyon...
KTO Karatay Üniversitesi bünyesinde kurulan TÖMER (Türkçe Öğretimi, Uygulama ve Araştırma Merkezi) bünyesinde Türkçe eğitimi gören yabancı öğrencilerin, Konya’ya ve Türk kültürüne adaptasyon sürecini hızlandırmak için Konya şehir turu ve kaynaşma yemeği gibi farklı organizasyonlar düzenleniyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile 21 Aralık’ta şehir turu yaparak Konya’yı daha yakından tanıma fırsatı bulan TÖMER öğrencileri, dün de MEV-DİL Eğitim Akademisi organizasyonu ile gerçekleşen kaynaşma yemeğinde bir araya geldi. Kaynaşma yemeği, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, Genel Sekreter Dr. Hasan Fehmi Atasağun, TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Birol Büyükdoğan Türkçe Ders Hocası Prof. Dr. Erkan Türkmen, Ülkü Çalık, Orhan Aydın’ın katılımıyla ve MEV-DİL Eğitim Akademisi Kurucusu Zeliha Odabaşı’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.
Yemekte konuşan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, kültürler arası kaynaşmanın önemli olduğuna ve bu tür organizasyonların kültür kaynaşmasına olumlu katkı sağladığı için sık sık tekrar edilmesi gerektiğine değindi. Türk öğrencilerle TÖMER öğrencilerinin ilişkilerinin güçlenmesi için farklı programlar düzenlemeyi planladıklarına vurgu yapan Torlak, “Ülkemizde okuyan yabancı öğrencilerin ülkemiz ile ilgili doğru izlenimler edinmesi; onlara kültürümüzün doğru tanıtılması ile mümkün olacaktır. Bu anlamda hepimize büyük görev düşüyor. Ülkemizi tercih eden birbirinden değerli öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlamamız gerekmektedir” şeklinde konuştu. Organizasyonun sonunda KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, kaynaşma yemeğine ev sahipliği yapan MEV-DİL Eğitim Akademisi’nin Kurucusu Zeliha Odabaşı’na çini işlemeli üniversite tabağı hediye etti.
On farklı ülkeden öğrencilerin öğrenim gördüğü TÖMER’in kaynaşma yemeğinde Türk ve Afgan mutfağından faklı tatlar ikram edildi. Organizasyondan son derece memnun kalan yabancı öğrenciler, çok kısa sürede öğrendikleri Türkçeleriyle mutluluklarını ifade ettiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA