• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zabıtalara AB standardında iletişim
27 Ocak 2010 Çarşamba 13:16

Zabıtalara AB standardında iletişim

KSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen AB Sürecinde Zabıtalara Yönelik İletişim Teknikleri eğitimi verildi.

Konya Sanayi Odası (KSO)  Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘AB Sürecinde Zabıtalara Yönelik İletişim Teknikleri’ eğitimi verildi.

Eğitim seminerinde konuşan İletişim Yöneticisi Bahri Aydın, “İyi bir hizmet için gülümseyiniz. İnsanların sorunlarını çözmek için fedakarlık yapabileceğiniz üç şey var. Bir sevgimiz. Biz insanlarla sevgimizi paylaşırsak hiç eksilmiyor. İnsana verdiğiniz sevginin daha fazlası geri geliyor. İkincisi ilgimiz. Biz karşımızdakine ilgi gösterirsek o da bize ilgi gösterecek. Üçüncü olarak paylaşacağımız şey bilgimiz. Paylaştığımız her bilgi bizim verdiğimizden daha fazlasıyla geri dönecektir” dedi.

KSO Konferans Salonu’nda İletişim Yöneticisi Bahri Aydın ve Selçuk Üniversitesi (S.Ü.) Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Çemrek tarafından verilen eğitime Konya Büyükşehir Belediyesi zabıta personeli katıldı.

Hizmet sunumunda olan kişinin danışman, problem çözücü ve profesyonel olduğu söyleyen İletişim Yöneticisi Bahri Aydın, herkes için altın kuralları ‘Herkes, herkes tarafından saygı duyulmak, dinlenilmek, takdir edilmek ister. Herkes hata yapabilir,  fikrini değiştirebilir. Herkesin, iyiyi isteme hakkı,  kötüyü de isteme hakkı, her şeyi bilme ve anlama hakkı vardır” diye özetledi.

 “Hizmet üretildiği anda tüketilir. Hizmet kalitesinde ‘silgi’ yoktur. Kullandığınız sözcüklere özen göstermezseniz müşteri kaybedersiniz” diyen Aydın, iyi hizmet verebilmek için yapılması gerekenleri ise şu şekilde sıraladı: “Gülümseyin, göz teması kurun, bütün dikkatinizi verin, beden dilini iyi yorumlamaya çalışın, konuşmanızı kişinin kültür düzeyine göre ayarlayın, ırk, cins, kültür farkı gözetmeksizin o kişiye saygı duyduğunuzu hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde gösterin. Çalışma arkadaşlarınıza ve kurumunuza olan saygınızı davranışlarınızla ifade edin. Sakin ve kendinizden emin olun. Kıyafetinizin derli toplu olsun.”

KSO Konya AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yasemin Telli Üçler tarafından Merkezin hizmetleri hakkında sunumun yapıldığı seminer sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan zabıta personeline katılım sertifikaları KSO Genel Sekreteri M. Sedat Taşkazan, Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Boydak ve İletişim Yöneticisi Bahri Aydın tarafından verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA