• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yüzdeki kırmızı lekelere lazerli çözüm
27 Aralık 2011 Salı 12:24

Yüzdeki kırmızı lekelere lazerli çözüm

Prof. Dr. Tosun "yüzde oluşana kırmızı lekeler aile içi huzursuzluklara yol açıyori, bize başvuran hastalarımızı, ameliyatsız lazer yöntemiyle bu dertlerinden kurtarıyoruz'' dedi.
 
Kişilerin yüzünde oluşan kırmızı lekeler nedeniyle toplum içine çıkamadıkları, psikolojilerinin bozulduğu, içine kapanık oldukları ve aile içi huzursuzluklara yol açan bu rahatsızlığın tedavisinin çok basit işlem sonrası giderilebildiği bildirildi
 
-SÜ Selçuklu Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tosun: ''Kayınvalidesi tarafından beğenilmeyen gelin, 'Gözüme gözükme kime görünürsen görün' denilen kadın toplum içerisine çıkamıyor. Psikolojisi bozuluyor, aile içi huzursuzluklara yol açıyor'' ''Bize başvuran hastalarımızı, ameliyatsız lazer yöntemiyle bu dertlerinden kurtarıyoruz'' dedi.
 
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Selçuklu Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Tosun, yüzde oluşan kırmızı lekeler nedeniyle toplum içine çıkamayan kişilerin psikolojilerinin bozulduğunu, içine kapanık olduklarını ve aile içi huzursuzluklara yol açtığını, çok basit bir tedavi sonrası bu kişilerin sıkıntılarından kurtulabileceğini ve görünümlerinin düzeltilebileceğini bildirdi.
     Prof. Dr. Tosun, yaptığı açıklamada, kişilerin doğuştan veya sonradan yüzünde veya vücudunun diğer bölgelerinde oluşan kırmızı lekelerin (hemanjiom veya vasküler malformasyon) yüzünden görünümlerinden dolayı toplum içine çıkamadıklarını belirterek, halk arasında yüzde ''gül lekesi'' olarak tabir edilen bu rahatsızlığın tedavisinin uygulanmaya başladığını söyledi.
     Dünyada yaygın kullanılan, Türkiye'de ise henüz yeni yaygınlaşmaya başlayan ''lazer'' yöntemini bu tür rahatsızlıkların tedavisinde kullanan ilk üniversite hastanelerinden biri olduklarını ifade eden Prof. Dr. Tosun, ''Hastalarımız arasında yüzündeki görüntüden dolayı kayınvalidesi tarafından dışlanan beğenilmeyen gelin, kocası tarafından 'gözüme gözükme kime görünürsen görün' denilen kadının bu dertlerine çare oluyoruz. Lazer yöntemiyle uygulamadığımız ve her seansı 5 dakika süren bu tedavi sonrası lekeleri yok ediyoruz'' dedi.
     İnsanların böyle bir tedaviyi bilmediklerini anımsatan Prof. Dr. Tosun, bu noktada hasta potansiyeli sayısının küçümsenemeyecek oranda olduğunu, utanmaları nedeniyle bu kişilerin kendilerini gizlediklerini vurguladı.
     Prof. Dr. Tosun, ''En fazla 5 dakikalık lazerle tedavi uyguluyoruz. Ameliyat gerektirmiyor ve yan etkisi yok. Tedavi uyguladığımız yerin dışında başka bir dokuya da zarar vermiyor. SGK ilk 5 seansa kadar tedavi ücretini karşılıyor. Lezyonun koyuluğuna göre senas süresi 5 ile 8 arasında değişiyor'' diye konuştu.

     Türkiye'de estetik konusunda yanlış yönlendirmelerin olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Tosun, bu hastaların lazer tedavileri yapabilen hekimlerin bulunduğu merkezlere yönlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. ...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA