• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“YÜZDE 4.3’LÜK BÜYÜME MORALLERİ YÜKSELTTİ”
10 Haziran 2014 Salı 11:37

“YÜZDE 4.3’LÜK BÜYÜME MORALLERİ YÜKSELTTİ”

Konya Sanayi Odası Başkanı (KSO), TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, yüzde 4.3’lük büyümenin Türkiye’nin 2014 yılına iyi bir başlangıç yaptığını ortaya koyduğunu belirterek, Konya’nın bu büyümeye güçlü destek veren iller arasında yer aldığının altını çizdi. 
Türkiye’nin Türk özel sektörünün üretim ve ihracat gücüyle büyüdüğünü vurgulayan Başkan Kütükcü, yüzde 4.3’lük büyümenin moralleri yükselttiğini ifade etti.
Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’nın 2013 yılında yüzde 4 büyüdüğünü hatırlatan Başkan Kütükcü, “Türkiye, küresel ekonomide ve ülkede yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen büyümeye devam etmektedir. Bu büyüme rakamları, Türk özel sektörünün üretim gücünü, azmini ve ülke sevdasını ortaya koymaktadır. Her şeye rağmen Türkiye’yi büyüten, başarı tablosunun mimarı bütün sanayicilerimizi, çalışanlarımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ SANAYİDE
Türkiye’nin geleceğinin sanayide olduğunu vurgulayan Başkan Kütükcü, önümüzdeki dönemde yüksek katma değerli üretime daha çok teşvik eden yeni politikaların hayata geçirilmesi gerektiğini, özellikle Merkez Bankası’nın faizleri indirmesi gerektiğini, faizde radikal bir indirim kararının yatırımları daha fazla teşvik edeceğini bildirdi.
Başkan Kütükcü, Konya sanayisinin Türkiye’nin sanayi üretimine ve büyümesine güçlü bir destek verdiğini aktararak, özellikle 2014 yılında Konya ihracatında yakalanan başarının takdire şayan olduğunu anlattı. Konya’nın Türkiye’nin 2023 hedeflerine destek vermeye devam edeceğini bildiren Başkan Kütükcü, “Oda olarak Türkiye’nin yerel bazdaki ilk imalat sanayi güven endeksi çalışmasını yürütüyoruz. Konya İmalat Sanayi Güven Endeksi Mayıs ayı sonuçlarına göre, Konya’daki sanayicilerimizin yüzde 67’si önümüzdeki 3 ayda üretimlerinin artacağını ifade ettiler. Bu oran Konya’nın Türkiye’nin üretim gücüne önümüzdeki dönemde de destek vereceğini açıkça ortaya koymaktadır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA