• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yüz Güler Yüz Projesi İle kardeşlik güçleniyor
06 Şubat 2013 Çarşamba 18:15

Yüz Güler Yüz Projesi İle kardeşlik güçleniyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Yüz Güler Yüz projesi kapsamında Diyarbakır, Malatya, Erzurum, Adıyaman ve Şanlıurfadan gelen öğrencilerle buluştu.

         Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın “Yüz Güler Yüz” projesi kapsamında Diyarbakır, Malatya, Erzurum, Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrencilerle buluştu. Bu tür programların ülkedeki kardeşlik duygusunu güçlendirdiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Edirne’den Ardahan’a, Diyarbakır’dan Trabzon’a, Giresun’dan Antalya’ya kadar her ilimizden binlerce ecdadımız bu vatan için şehit olmuş ve bizlere bu vatanı miras olarak bırakmış. Aynı zamanda manevi miras olarak da kardeşliği, omuz omuza yürümeyi bırakmışlar” dedi.

      Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın “Yüz Güler Yüz” projesi kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Konya’ya gelen öğrencilerle bir araya geldi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Dairesi Başkanı Feride Bitirim, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ile Diyarbakır, Malatya, Erzurum Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrencilerin katıldığı programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencileri Konya’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, proje nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

Bu tür programların ülkedeki kardeşlik duygusunu güçlendireceğini kaydeden Başkan Akyürek, “Hep birlikte müşterek bir sorumluluk taşıyoruz. Konya’mızda İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi var. Orada İstiklal Harbi’nde ve Çanakkale’de şehit olan ecdadımızın isimleri bulunuyor. Listeye baktığımızda Edirne’den Ardahan’a, Diyarbakır’dan Trabzon’a, Giresun’dan Antalya’ya, Ankara’ya, Konya’ya kadar her ilimizden binlerce ecdadımız bu vatan için şehit olmuş ve bizlere bu vatanı miras olarak bırakmışlar. Aynı zamanda manevi miras olarak da kardeşliği, omuz omuza yürümeyi bırakmışlar” dedi.

Selçuklular’ın 1200’lü yıllarda Konya’da güzel bir medeniyeti kurarak farklı dilden, farklı dinden, farklı renkten milyonlarca insanı bir arada barış içinde yaşattığını vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Biz de Selçuklu ve Osmanlı ecdadımızın mirasına sahip çıkan nesiller olarak görevlerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak yolumuza devam ediyoruz. Konya’da hem maddi kalkınmaya, hem manevi güçlenmeye önem veriyoruz.”

Konya’yı geçmişi kadar güçlü ve başarılı bir geleceğe hazırlama hedefiyle çalıştıklarını dile getiren Başkan Akyürek, 1200’lü yılların en önemli şehirlerinden olan Konya’nın 21. yüzyılda da bu misyona doğru koştuğunu, bütün şehirlerin kendini 21. yüzyıla hazırlamasıyla Türkiye’nin bu yükselişinin şehirlerle birlikte devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Diyarbakır, Malatya, Erzurum Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrenciler Başkan Akyürek’e çiçek takdim ettiler.

Programda öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Akyürek, öğrencilere Büyükşehir Belediyesi yayınlarından kitaplar hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA