• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yusuf İnanç tecrübelerini gençlerle paylaştı
17 Ocak 2012 Salı 16:09

Yusuf İnanç tecrübelerini gençlerle paylaştı

Genç MÜSİAD Konya Şubesinin Tecrübe Paylaşımı programına Konya Şeker Halkla İlişkiler Müdürü Yusuf İnanç konuk oldu. Sohbet ortamında geçen toplantıda Yusuf İnanç tecrübeleri gençlere anlattı

Genç MÜSİAD Konya Şubesinin “Tecrübe Paylaşımı” programına Konya Şeker Halkla İlişkiler Müdürü Yusuf İnanç konuk oldu. Sohbet ortamında geçen toplantıda Yusuf İnanç yaşadığı tecrübeleri gençlere anlattı.

MÜSİAD Konya Şubesi konferans salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Konya Şeker Halkla İlişkiler Müdürü Yusuf İnanç “Konya Şeker bölgemizde yeni gelişen teknolojilere göre modernleştirilme kapsamında ciddi yatırımlar yapmıştır. Son olarak dondurulmuş parmak patates yatırımımızın deneme üretimi için bu yıl Seydişehir ve Beyşehir Bölgesinde, sözleşmeli sanayilik patates ekimi gerçekleştirilerek, bölgemiz halkına hem üretim imkânı hem de istihdam sağlayacağız” dedi.

Tarımsal üretimde verimliliği arttırmak için dünyadaki gelişmeleri ve teknolojileri dikkatle izleyen Konya Şeker'in önemli projelerinden birisi de, Cihanbeyli’de kurulan damlama sulama sistemleri tesisleri olduğunu belirten İnanç, “Biz bu tesisle üreticileri bilinçli sulama yapmaya yönlendirerek, ülkemizin azalan su kaynaklarının daha verimli kullanılmasına önderlik etmekteyiz.” şeklinde konuştu.

Konya Şeker’in son yatırımı Panagro Gıda Kompleksinin hayvancılık için önemli olduğunu vurgulayan Yusuf İnanç, “Günde 4200 büyükbaş ve küçükbaş hayvanın kesiminin yapılacağı, 1000 ton sütün işleneceği tesislerin, ülkemizdeki ciddi bir sorunu ortadan  kaldıracağını inancındayız. Yapılan iyileştirme ve yeni yatırımlarla bölgemize katma değer yaratma gayretindeyiz” dedi.

İnanç sözlerinin devamında; “ Ülkemiz de ekonomik açıdan ciddi atılımlar yapılmaktadır. Bizler de bölgesel kalkınmaları sağlayacağız ki makro başarıya ulaşalım. Karşımda kendisine güvenmiş, son derece azimli bir gençlik görüyorum. Büyük başarılar hep gençlikle var olacaktır. Genç MÜSİAD bu misyonun farkına varmıştır ve bu doğrultuda sürekli kendisini yenileyerek çalışmaktadır. Biz inanıyoruz ki buradaki gençler özel sektörümüzün bölgesel ve ülkesel bazda teminattır. 2023 vizyonuna değerlerini koruyan, çalışma azmini kaybetmeyen ve dürüstlükten ayrılmayan bir gençlikle ilerliyoruz. Bu mutluluğun tarifi yok” dedi.

Programın sonunda Genç MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Yakup Barınlı, Yusuf İnanç’a günün anısına hediye takdim etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA