• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yunan doktorlar milletimize hizmet etsin
13 Kasım 2013 Çarşamba 08:37

Yunan doktorlar milletimize hizmet etsin

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Yunanistan'da bin doktor Türkçe kurslarına gidiyor. Bu millete daha iyi hizmet verebilmek için onlar da gelsin bizim milletimize hizmet etsin diyoruz'' dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Yunanistan'da bin doktor Türkçe kurslarına gidiyor. Bu millete, bu ülkeye daha iyi hizmet verebilmek için onlar da gelsin bizim milletimize hizmet etsin diyoruz'' dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Babaeski Atıksu Arıtma Tesisi'nin temel atma töreninde, Türkiye'nin 5 yıl içinde yakın coğrafyadaki yaklaşık 1 milyarlık nüfusa sağlık hizmeti sunan bir noktaya geleceğini söyledi.

Yunanistan'da çok sayıda doktorun Türkiye'de çalışabilmeyi istediğini ifade eden Müezzinoğlu, ''Yunanistan'da bin doktor Türkçe kurslarına gidiyor. Bu millete, bu ülkeye daha iyi hizmet verebilmek için, onlar da gelsin bizim milletimize hizmet etsin diyoruz. Çünkü burada doktorlar işsiz. Maaşlarını alamıyorlar. Doçentler, profesörler Türkiye'de iş arıyor. Biz de doktor arıyoruz. Ülkemizde 160 hastanenin inşaatı devam ediyor, 100 hastanenin temeli atılması için ihale çalışmaları sürüyor'' diye konuştu.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirasa, genç cumhuriyete sahip çıkarak, gelecek kuşaklara güçlü bir şekilde aktarmak gibi bir görev ve sorumluluklarının olduğunu anlatan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

''Zaman zaman yakasına Atatürk rozetini takanlar, Atatürk'ten geçinenler, zaman zaman milli iradeyi yok farzettiler. Milli iradeyi ezip geçtiler. Sandığın gücünü yok saydılar. 'Millet anlamaz' dediler, 'bilmez' dediler, 'bu millet cahildir' dediler ve milletin iradesine ikide bir de müdahale ederek, 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' cümlesini yok sayarak, bu ülkeyi, bu milleti yönetmeye çalıştılar.  Daha çok krizlere, yolsuzluklara, çatışmalara, ayrışmaya ülkemizi ve milletimizi  götürdüler. Biz, Atatürk'ü anlayan nesilleriz. Bu anlamda bizi içeride de anlamayanlar var. Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatanlar, bizi anlayamıyorlar. Atatürk’ten geçinenler, bizi anlayamıyorlar. Atatürk'ü kullananlar bizi anlayamıyorlar. Çünkü onların o sefayı sürmeleri için milleti ayrıştırmaları lazım, milleti korkutmaları lazım, milleti çakıştırmaları lazım. Merkezi milleti alarak, milletin hayallerini, umutlarını, beklentilerini alarak yolculuk yapmak durumundayız. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bayram, seyran demeden çalışıyoruz. Hafta sonu demeden çalışıyoruz. Çünkü bu millete borcumuz var.''

''Türkiye'de destanlar yazılıyor''

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Trakya'ya ayrı bir sevgisi ve gönül bağının olduğunu belirtti.

Gece gündüz çalışarak Türkiye'yi  muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkartmak istediklerini vurgulayan Eroğlu,  ay-yıldızlı bayrağı zirveye taşımak istediklerini söyledi.

Türkiye'nin ekonomik açıdan çok güçlü bir ülke haline geldiğini anlatan bakan Eroğlu, ''2000 yıllarda dünyada kriz yoktu. Ama Türkiye’de kriz vardı. 22 banka tamamen batmış, hortumlanmış gitmiş. 22 bankanın devlete, yani millete yüklediği değer 231 milyar TL. Devletin millete olan borcunu hatırlayınız. Allah'a şükürler olsun batan bankaların vatandaşa olan bütün borçlarını ödedik. IMF’ye boyun eğmemek için 23,5 milyar dolar borcumuzu ödedik. IMF’ye 5 milyar dolar borç vereceğiz. Güçlü ve büyük Türkiye var artık. Merkez Bankası'nın kasası da artık dolu.Türkiye’de devasal yatırımlar var. Muhalefetin hayallerin ötesindeki yatırımlar, rüyasında göremeyeceği yatırımlara imzalar atılıyor. Türkiye'de destanlar yazılıyor."

Bakan Eroğlu, kirli suların temizlenmesinde büyük önem taşıyan tesislerin Trakya halkına hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından, tesisin temeli atıldı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Meram’da Halk Toplantıları sürüyor
  • Fetullah olan ismini mahkemeyle değiştirdi
  • Türkiye'den Almanya'ya büyük darbe geliyor
  • Çalışanlar dikkat! Başvurmak gerekiyor
  • Konya’da askere ByLock operasyonu: 6 gözaltı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA