• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yöneticilik zıt kutupları eşitler
18 Temmuz 2012 Çarşamba 15:45

'Yöneticilik zıt kutupları eşitler'

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi tecrübe paylaşımı toplantılarının bu haftaki konuğu İttifak Holding Eski Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa oldu.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi tecrübe paylaşımı toplantılarının bu haftaki konuğu İttifak Holding Eski Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa oldu. Toplantının şeref konuğu ve konuşmacısı olan Seyit Mehmet Buğa, iş adamlarına karşı ticaret hayatıyla ilgili paylaşımlarda ve tecrübe aktarımında bulundu. Seyit Mehmet  Buğa, ASKON üyesi iş adamlarına yönelik “İki kişiyi yanında çalıştırabilen bu ülkede kahramandır, sizler benim kahramanımsınız.” dedi.

ASKON Konya Şubesi binasında gerçekleştirilen toplantıda “Bir ülkenin iş adamları hangi ahlaka sahipse o oranda helal lokma yiyorlardır, ne kadar dini hassasiyetleri varsa o kadar kul hakkına riayet toplum nezdinde itibar bulmuş demektir.” sözleriyle toplantının açılış konuşmasını yapan Seyit Mehmet Buğa, “Diğer bir ortağı Allah olan çalışmalar, bireysel çalışmalardan çok daha bereketli çok daha kazançlıdır.” şeklinde konuşarak iş dünyasının dini vecibeleri yerine getirerek çalışma ahlakında benim olsun küçük olsun diyenlere karşı bizim olsun birlikte olsun diyenlerin daha üstün olduğunu vurguladı.

Buğa, iş adamlarının yatırım yaparken hangi hususlara dikkat etmesi gerektiğinin altını çizerek Konya’da eksi dönemlere ait iş dünyasıyla ilgili yaptığı incelemeleri ASKON üyeleriyle paylaştı. İncelemeler sonucunda yatırım yapan firmaların en büyük zarar nedeninin enflasyon oranlarını hesaba katmadan, gelir gider dengesini sağlayamamaktan kaynaklandığını bile getirdi. Farklı birimlerin de birbiriyle uyum içerisinde olmasına dikkat çeken, bu noktada yöneticilere çok büyük sorumluluklar düştüğünü anlatan Buğa, “Yöneticilik birbirine zıt olan kutupları dengeleyebilmektir. İttifak Holding’in bugün hala ayakta kalmasının ana etkeni budur.” dedi.

Konuşmasını iş hayatıyla ilgili sözleriyle özetleyen Seyit Mehmet Buğa “Her meslek bir duyguya dayanır, her duygunun mantığı farklı olur, mantıklar farklı çalışır. Farklılıklara dikkat edelim.” dedi.  Bu devlet bizim devletimiz. Vergilerimizi mutlaka kuruşu kuruşuna ödeyelim.  Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın diyen Buga, sözlerini burada noktaladı.
ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım tarafından gecenin sonunda Seyit Mehmet Buga’ya katılımlarından dolayı bütün ASKON üyeleri adına teşekkür ederek üzeri hat sanatı işlemeli semazen tablosu hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA