• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yola devam...
03 Ekim 2011 Pazartesi 12:21

Yola devam...

Konya İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme Komisyonu, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent ve Kulu ilçelerinde yaptıkları incelemelerde

Yol Ağı Belirleme Komisyonu Başkanı Orbay Kaya; Komisyon Üyeleri Raşit Göktaş, Adem Şahin, Adnan Batumlu ve İl Özel İdaresi Köydes Bürosundan Ahmet Cesur Ertürk’ün de hazır bulunduğu incelemelere Bölge Meclis üyeleri de eşlik etti.

Konya İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme  Komisyonu, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent ve Kulu ilçelerinde  yaptıkları incelemelerde; İl Genel Meclisi tarafından alınan kararlar ile hangi yolların yol ağına alınmasını gerektiği yönünde çalışmalarını sürdürdüler.

İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme Komisyonu, Eylül ayında da ilçelerdeki çalışmalarına devam etti. İl Genel Meclisi’nin aldığı kararlar doğrultusunda hangi ilçemizde hangi yolların yol ağına alınmasının gerektiğini belirleyen komisyon; bu ay Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent ve Kulu ilçelerinde yol ağına alınması gereken yolları yerinde gördü.

Karayolları’nın terk etmiş olduğu; Karapınar çıkışı Yeşilyurt-İkizli-Gölören-Emirgazi  bağlantı yolu, Hadim-Kaplanlı arası köy yolu, Hadim-Gülpınar-İnönü yaylası köy yolu, Hadim-Beyreli Göztaşı Mahallesi-Antalya Payallar köy yolu bağlantısı. Taşkent’te; Balcılar-Çetmi kasabası köy yolu bağlantısı. Kulu-Karacadağ Beldesi-Tekdam Yaylası-Cemal Yaylaları bağlantı yolu; Kulu-Yazıçayırı köyü ile devlet yolundan arazi yoluna bağlantısının yol ağına alınıp alınmayacağı yerinde yapılan çalışmalarla incelendi.

Yol Ağı Belirleme Komisyonu Başkanı Orbay Kaya; üyeler  Adem Şahin, Adnan Batumlu ve Bölge Meclis üyeleri gittikleri ilçelerde hangi yolların yol ağına alınması ile ilgili bilgi aldı. Emirgazi İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Kaygısız, Hadim İl Genel Meclis Üyesi Yaşar Topdemir, Taşkent İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Balcı, Kulu İl Genel Meclis Üyesi Hacı Alıcı ve Mustafa Tuncay’ın da hazır bulunduğu incelemelerde Komisyon Başkanı Orbay Kaya “Köylümüzün daha rahat ulaşımını sağlayabilmesi için; yeni yolları yol ağına almaktayız. Köylerimize ihtiyaç olan yeni yol ağlarının belirlenmesi için Komisyon üyelerimiz, Bölge Meclis üyelerimizle birlikte yerinde incelemelerde bulunarak köylümüz için en rahat ulaşımın nasıl sağlanabileceği yönünde kararlar alıyoruz” dedi.

Özellikle Kulu ilçesine bağlı Yazıçayırı köylülerinin arazileri devlet yolunun karşısında olmasından dolayı ve yolun Karayolları tarafından Otoban yoluna dönüştürüleceğinden köylünün çok zorluklar yaşadığını belirten Kulu İl Genel Meclisi Üyesi Hacı Alıcı “Yazıçayırı köylülerimiz devlet yolunun karşısında yer alan arazide çiftçilik yapmaktadırlar. Karayollarının yapmış olduğu otoban yolu çalışması sonucunda Yazıçayırı köylüleri arazilerine geçiş sağlayamamaktadırlar. Bu sorunun giderilmesi için Yol ağı belirleme komisyonu ile birlikte incelemelerde bulunduk. Yapılan bu çalışmalardan dolayı başta Sayın Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu’na, Sayın Valimiz Aydın Nezih Doğan’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Ali Selvi’ye, İl Genel Meclisi üyelerimize, teşekkür’ü bir borç biliyoruz” dedi.

Yol Ağı Belirleme Komisyonu tarafından yapılan bu çalışmalar; Ekim ayı toplantılarında İl Genel Meclisi üyelerine hazırlanacak rapor ile sunulacak.

Yol Ağı Belirleme  Komisyonu’nun çalışmaları önümüzdeki aylarda da devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA