• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yol-İş Emeklilik yaş haddini eleştirdi
10 Mart 2012 Cumartesi 14:39

Yol-İş Emeklilik yaş haddini eleştirdi

Türkiye Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, Konyada Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Toplantısına katıldı. İşyerindeki sorunların ve çözüm yollarının dile getirildiği toplantının ev sahipliğini...
Türkiye Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, Konya’da “Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Toplantısına” katıldı. İşyerindeki sorunların ve çözüm yollarının dile getirildiği toplantının ev sahipliğini Türkiye Yol-İş Sendikası 2 nolu Şube Başkanlığı yaptı.
       
Toplantıya Türkiye Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, Genel Başkan Yardımcısı Bekir Avcı, Genel Mali Sekreter Yusuf Doğan, Türkiye Yol-İş Sendikası 2 nolu Konya Şube Başkanı Harun Büyükgülcü ve yönetim kurulu üyeleri, Karaman, Niğde ve Aksaray Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
        
 Başkan Ağar yaş haddinin 65’e çıkarılmasını eleştirerek “ Siyasi iktidar yaş haddini 65’e çıkardı. İnsanların 65 yaşına kadar çalışılabileceği düşünülüyor. Biz yaş haddinin artmaması için çok uğraştık. Ama başarılı olamadık”Karayollarında taşeron sisteminde çalışmalar olduğunu belirten Ağar, bu sorunun çözülmesini istedi. Biz Ulaştırma Bakanından bu konuyu çözmesini istiyoruz. Başbakan Erdoğan’da Ulaştırma Bakanıyla görüşüp bu sorunun çözülmesini istedi.
          
Ağar, “Toplu İş ilişkileri yasası bir sonuca bağlanmalı. Biz barajın konulmasını istiyoruz. Eğer baraj olmazsa Türkiye’de yasa dışı sendikalar çoğalacak. Bunun için barajın getirilmesi şart. En azından barajın yüzde bir olması gerekir.Sendikaların önemine de vurgu yapan Ağar  “ İş kazası olduğu zaman sorumlu işverendir ancak bu durumla sendikalar ilgileniyor. Çalışanla çalıştıran birbirine güvenmeli. Sendika demokrasinin beşiğidir. Sendikayı yok etmek isteyen kendisi yok olur gider.”dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA