• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK Köşke Selçuk için hangi isimleri verdi
01 Aralık 2011 Perşembe 21:34

YÖK Köşk'e Selçuk için hangi isimleri verdi

YÖK Genel Kurul toplantısında, aralarında Selçuk Üniversitesi'nin de bulunduğu 6 devlet üniversitesinin rektörlükleri için adaylar belirlendi
YÖK Genel Kurul toplantısında, aralarında Selçuk Üniversitesi'nin de bulunduğu 6 devlet üniversitesinin rektörlükleri için adaylar belirlendi. YÖK, her bir üniversite için belirlediği 3'er adayın ismini Cumhurbaşkanı'na sunacak. Listede, Selçuk Üniversitesi için rektörlük seçimlerinde en fazla oyu alan 3 adayın ismi aynı sırayla yer alıyor.
Toplantının ardından yapılan açıklamada, YÖK Genel Kurulunun dün ve bugün toplandığı anımsatılarak, eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri koordinasyon komisyonları raporlarının görüşüldüğü belirtildi.

Açıklamada, 6 devlet üniversitesinde yapılan seçimle belirlenen adaylar arasından, YÖK Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda, Cumhurbaşkanlığı makamına sunulacak 3'er adayın isminin belirlendiği kaydedildi.

Buna göre, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü için Cumhurbaşkanlığına sunulacak isimler şöyle:
 
1. Prof. Dr. Hakkı Gökbel 
2. Prof. Dr. Mustafa Şahin
3. Prof. Dr. Tahir Yüksek.
 
Selçuk Üniversitesi'nde rektörlük için 24 Kasım'da yapılan ve 6 adayın yarıştığı seçimde Prof. Dr. Hakkı Gökbel 512, Prof. Dr. Mustafa Şahin 409, Prof. Dr. Tahir Yüksek ise 389 oy alarak ilk 3 sırada yer almıştı.  
 
Diğer Devlet Üniversitelerinde ise şu isimler Çankaya'ya sunulacak: 
 

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi: 1. Prof. Dr. Enver Alper Güvel, 2. Prof. Dr. Adem Ersoy, 3. Prof. Dr. Fatih Köksal.

Bilecik Üniversitesi: 1. Prof. Dr. Azmi Özcan, 2. Prof. Dr. Ömer Torlak, 3. Prof. Dr. Enis Şahin.

Galatasaray Üniversitesi: 1. Prof. Dr. Ethem Tolga, 2. Prof. Dr. İdil Kaya, 3. Prof. Dr. Rüstem Hacırüstemoğlu.

Hacettepe Üniversitesi: 1. Prof. Dr. Murat Tuncer, 2. Prof. Dr. Uğur Erdener, 3. Prof. Dr. Cemil Cem Denk.

Karabük Üniversitesi: 1. Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 2. Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi, 3. Prof. Dr. Fatma Füsun Tatlıdil.''
4 vakıf üniversitesine rektör

Açıklamada, 4 vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından rektör adayı olarak YÖK'e önerilen, Canik Başarı Üniversitesi için Prof. Dr. Yunus Bekdemir, Doğuş Üniversitesi için Prof. Dr. Elif Çepni, TED Üniversitesi için Prof. Dr. Öktem Vardar ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi için Prof. Dr. İzzet Bozkurt için olumlu görüş bildirilmesine karar verildiği belirtildi.

Rize Üniversitesinin adının Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değiştirilmesi yönünde Rize Üniversitesi Rektörlüğü tarafından gelen teklifin de uygun görüldüğü bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA