• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK Başkanı Konyada dert dinledi
24 Şubat 2012 Cuma 14:46

YÖK Başkanı Konya'da dert dinledi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Konya'da 19 üniversitenin öğrenci konseyi başkanı ile bir araya geldi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Konya'da 19 üniversitenin öğrenci konseyi başkanı ile bir araya geldi.
Çetinsaya, 19 üniversitenin Öğrenci Konseyi Başkanı ile Konya Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu'nda basına kapalı gerçekleştirdiği toplantının ardından, 19 üniversitenin rektör ve öğrenci konseyi başkanı ile bir restoranda yemekte buluştu.
Konya'da, 19 üniversiteyle birlikte toplantılar yaptıklarını ifade eden Çetinsaya, yemek öncesi yaptığı açıklamada, ''İlk olarak öğrenci konseyi başkanları ile toplantı yaptık. Üniversitelerimizin sorunlarını, öğrencilerimizin sorunlarını, çözülmesini istedikleri problemleri gözden geçirdik. Şimdi de rektörlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte yemek yiyeceğiz. Öğrencilerimiz ve rektörlerimiz üniversitelerindeki sorunları paylaşacaklar. Arkasından da yine 19 üniversitenin rektörü ile beyin fırtınası gerçekleştireceğiz. Burada da yine üniversitelerin sorunları ile ilgili istişarelerde bulunacağız'' dedi.
Mardin ve İstanbul'dan sora 3. toplantıyı Konya'da gerçekleştirdiklerini dile getiren Çetinsaya, yarın Afyon'da pazar günü de Sakarya Üniversitesi'nde bu toplantıların devamını getirmeye çalışacaklarını belirtti.
Bir gazetecinin toplantıda en fazla hangi sorunların dile getirildiğini sorması üzerine Çetinsaya, şöyle konuştu:
''Toplantıda, sorunlar daha çok birkaç konuda şekilleniyor. Bazıları fiziki meseleler. Yani yurt meselesi, sosyal aktiviteler ile ilgili meseleler. Yine ikinci öğretimdeki harçların yüksekliği, yaz okulu, bütünleme gibi konular... Bir de öğrenci konseylerinin üniversitelerdeki varlığı, temsili...''
Bu sorunları çözmek için analiz aşamasında olduklarını ifade eden Çetinsaya, verileri topladıktan sonra sorun neyse ona eğilmeye çalışacağını bildirdi.
Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran, kesintisiz eğitim uygulamasına son veren kanun teklifi ile ilgili soru üzerine Prof. Dr. Çetinsaya, ''Biz daha çok yüksek öğretime yoğunlaştık'' diye konuştu.
Daha sonra Konya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Çetinsaya'ya plaket verdi.
Çetinsaya, 19 üniversitenin rektörü ile de bir araya gelecek
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA