• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK Başkanı Konyada
18 Aralık 2010 Cumartesi 16:54

YÖK Başkanı Konya'da

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ''Dün Başbakanımız Konya'daki açılışlardan çok memnun ayrıldı.
 YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ''Dün Başbakanımız Konya'daki açılışlardan çok memnun ayrıldı. Öğrencilerin Başbakan'ı karanfillerle karşılaması beni de çok memnun etti. Öğrencilerin ve öğretim üyelerinin Başbakanımıza yaklaşımı çok iyiydi'' dedi. 
    
 Prof. Dr. Özcan, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ı rektörlük binasında ziyaret etti.
     Selçuk Üniversitesinin her bakımdan Türkiye'nin en büyük üniversitesi olduğunu belirten Özcan, üniversitenin hem altyapısı hem fiziki olanakları hem de sahip olduğu öğrenci sayısı bakımından Türkiye'nin en büyüğü olduğunu söyledi. 
    
 Özcan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinin açılışına katıldığını hatırlatarak, ''Başbakanımız, Konya'daki açılışlardan çok memnun ayrıldı. Öğrencilerin Başbakan'ı karanfillerle karşılaması beni de çok memnun etti. Öğrencilerin ve öğretim üyelerinin Başbakanımıza yaklaşımı çok iyiydi'' diye konuştu.
    
     -KONYA'YA ÖVGÜ-
    
     Konya'nın da son yıllarda çok büyük ve modern bir şehir haline geldiğini ifade eden Özcan, şunları kaydetti:
     ''Her şeyden önce şehir iyi durumda. Konya, 15-20 yıl öncesine göre çok daha büyük ve modern bir şehir haline geldi. Yollar ve caddeler temiz, çok güzel ve düzenli meydanları var. Zaten şehirde her şey iyi gidiyorsa eğitim de iyi gidiyor demektir. Bu da üniversiteye yansımış durumda. Konya, zaten kültürel olarak da Osmanlılar zamanından beri bir ilim merkezi. O özelliğini hiçbir zaman kaybetmedi. Burada Mevlana ruhu da var. O özellik de şehre yansımış. Neden ikinci devlet üniversitesini Konya'da yaptık. İşte sebebi bu güzellikler ve şehirdeki uyum.'' 
    
 SÜ Rektörü Prof. Dr. Okudan da Özcan'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Sayın YÖK Başkanımızı şehrimizde ve üniversitemizde ağırlamaktan onur duyduk. Kendisi üniversitemizi bizzat ziyaret ederek, yaptığımız yatırımları ve gerçekleştirdiğimiz bilimsel çalışmaları yerinde görme imkanı buldu'' dedi. 
   
  Okudan, Özcan'a SÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından yapılan bir tablo hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA