• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılın Hukuk Ödülü Selçuka gitti
16 Mart 2012 Cuma 15:30

Yılın Hukuk Ödülü Selçuk'a gitti

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ümit Süleyman Üstün, Çağa Hukuk Ödülü almaya layık görüldü.
             Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ümit Süleyman Üstün, geleneksel olarak her yıl Çağa Hukuk Vakfı’nın düzenlediği yarışmada ‘Nasıl Bir Vergi Denetimi ve Vergi Yargısı’ adlı çalışması ile ‘Çağa Hukuk Ödülü’ almaya layık görüldü. Yrd. Doç. Dr. Üstün, çalışmaları ile hem Türkiye’de hem de yurtdışında vergi hukuku alanının gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediğini söyledi.

            6 ÖZGÜN ESER ARASINDAN SEÇİLDİ

            Çağa Hukuk Vakfı tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen yarışmada 6 eser finale kaldı. Türkiye’nin hukuk alanında otorite olmuş öğretim üyelerinin de yer aldığı jüri, yaptığı değerlendirme sonunda 6 özgün çalışma arasında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ümit Süleyman Üstün’ün hazırladığı ‘Nasıl Bir Vergi Denetimi ve Vergi Yasası’ başlıklı çalışmasını ödüle layık gördü. Üstün, geçtiğimiz hafta İstanbul İş, Sanat ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle ödülünü aldı. Yrd. Dç. Dr. Üstün, ayrıca 25.000 TL’lik para ödülünün de sahibi oldu.    

         ÜSTÜN, “DENETİM VE YARGI ÇOK ÖNEMLİ”

          Önce Türkiye’de sonrasında yurtdışında vergi hukuku alanının gelişmesine katkı sağlamak istediğini belirten Yrd. Doç. Dr. Üstün, “Ülkelerde vergi adaletini sağlamak için denetim ve yargı sisteminin çok önemlidir. Hukuk devletinin olmazsa olmaz unsuru, yargı denetimidir. Bu bağlamda vergi yargısı, vergide adaletin gerçekleştirilmesi, kişilerin hukuki güvenliklerinin sağlanmasında önemli fonksiyon görmektedir. Etkin bir vergi denetimi ancak etkin bir vergi yargısıyla desteklendiğinde olumlu sonuçlar verebilecektir.”  dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA