• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım: Kudüse sahip çıkalım
04 Eylül 2010 Cumartesi 08:44

Yıldırım: Kudüs'e sahip çıkalım

Kudüs Günü münasebetiyle açıklama yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, bu yılki kutlamaların önceki yıllara göre çok daha önemli olduğunu söyledi
Kudüs'e yönelik Siyonist planların açık ve pervasız bir şekilde yürütüldüğünü hatırlatan Bülent Yıldırım, "İsrail 2020 yılına kadar Kudüs'ü bir Yahudi kenti haline getirmek üzere çalışma yürütüyor.

Kentin tüm İslami yapısını yok etmek üzere sistemli bir politika uygulayan siyonist yönetim, kentte yaşayan Müslüman Arapları da bölgeden kademeli olarak sürüyor. Kentin bir İslam mirası olduğunu gösteren en önemli işaret durumundaki Mescid-i Aksa'yı yıkmak üzere Yahudi fanatiklerce yürütülen çalışmalar bugünkü Netanyahu hükümetinden büyük bir teşvik görüyor" dedi.

İslam mirasları yıkılıyor

1967 yılından beri İsrail işgalindeki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın çevresinde ve temellerinin bulunduğu alt zemininde yürütülen kazıları da hatırlatan Bülent Yıldırım, "Bu kazılar mescidin yıkılmasını hızlandıracak adımlardır. Çevresindeki Müslüman mahalleler birer birer boşaltılıyor. Kentte İslam mirası adına ne varsa büyük bir yıkılma tehdidi içinde bulunuyor. Aksa'yı savunan insanlar tutuklanıp hapse atılıyor" İfadelerini kullandı. 2000 yılında başlayan Aksa İntifadası sürecinde Kudüs'ü ve Aksa'yı korumak üzere 5 binden fazla şehit verildiğini hatırlatan İHH Başkanı, "Bugün Kudüs'ün kurtuluşu İslam dünyasının bölgedeki mücadeleye destek vermesine bağlıdır. Resmi ve halk düzeyinde İslam dünyasının her yanında, hatta Avrupa ve Amerika'da İsrail yıkımı ve saldırganlığına karşı sesimizi yükseltelim" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA