• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yiğit Bulut AK Partililere konferans verdi
17 Haziran 2012 Pazar 15:54

Yiğit Bulut AK Partililer'e konferans verdi

Kanal 24 Genel Yayın Yönetmeni ve Star Gazetesi Köşe Yazarı Yiğit Bulut, Konya'da, ''Türkiye'nin Ekonomi ve Siyasi Gündemi'' konulu bir konferans verdi.
Kanal 24 Genel Yayın Yönetmeni ve Star Gazetesi Köşe Yazarı Yiğit Bulut, Konya'da, ''Türkiye'nin Ekonomi ve Siyasi Gündemi'' konulu bir konferans verdi.
     Bulut, AK Parti Konya İl Teşkilatı Tanıtım Medya Birim Başkanlığı'nın organize ettiği ''Tanıtım Medya Günleri'' projesi kapsamında Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen konferansta, Türkiye'nin siyasi ve ekonomi gündemini değerlendirdi.
     Türkiye'de demokratik bir ortamın olduğunu, bunun en önemli göstergesinin de her ortamda herkesin dilediği şeyi söyleyebilmesi olduğunu dile getiren Bulut, şunları kaydetti:
     ''Türkiye iyi bir yolda ancak bu noktaya gelene kadar ciddi savaşlar, ciddi mücadeleler verildi. Türkiye'ye 100 yılda bir lider geliyor. 1900'de Atatürk, 2000'de Recep Tayyip Erdoğan. Bunu iyi değerlendirmeli ve Türkiye'nin büyümesi, ilerlemesi için gereken tüm mücadeleyi vermeliyiz. Bakın, 1938'te Atatürk'ün ölümü ile birlikte 2000'li yıllara kadar Türkiye'de bir lider boşluğu ortaya çıktı. Bu boşluk 2002'ye kadar doldurulamadı. Bunun sonucunda da bu boşluktan faydalanan küresel ve yerli ekonomik güçler Türkiye'yi istediği gibi kullandı. İlk defa Başbakan Erdoğan bu ülkede 'Kürt vardır' dedi. O güne kadar 'Kürt' demek bile neredeyse yasaktı. Dolaysıyla bir ülke kendi gerçeklerini kabul edemiyorsa, bir ülke kendi etnik çeşitliliğinin onun zenginliği olmasından ziyade bunu bir korku vesilesi olarak kullanıyorsa o ülke ilerleyemez. Bu sistem 1938'den 2002'ye kadar işledi. Başbakan ta ki 'Ben kefenimi giydim geldim' diyene kadar kanımızı, varlığımızı emen sistem işledi. İşte 64 yıllık bu lider boşluğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile doldu.''
     Türkiye'nin ekonomi alanında da büyük ilerlemeler kaydettiğini ifade eden Bulut, ''Ben bu ülkede gecelik faizin yüzde 14 bine çıktığını gördüm. Şimdi faiz kaç- Yüzde 8... Reel faiz ise yüzde 0. Bugün Hızlı Tren'e binip Ankara'ya gidiyorsunuz, Mavi Tünel yapılıyor ve daha birçok büyük yatırım. Ama yıllarca hizmet alamadınız niye, çünkü bu ülkenin tüm varlığı yüzde 5'lik zengin kısma gidiyordu. O musluklar kapatılınca Türkiye'de hizmet yarışı başladı'' diye konuştu.
    
     -Tam başkanlık sistemi Türkiye için en uygun sistem-
    
     Uzun bir süredir Türkiye'nin gündemini meşgul eden başkanlık sistemi konusuna da değinen Yiğit Bulut, tam başkanlık sisteminin Türkiye için en uygun sistem olduğunun altını çizdi.
     ''Türkiye lider istiyor ve liderinin peşinden de gidiyor'' diyen Bulut, ''Başkanlık sistemi de en adil sistemdir. Başkan gelince sınırsız yetkileri olacak sanıyorlar. Tam tersine başkan bir karar almak için bir sürü yeri ikna etmesi gerekiyor. Dolayısıyla başkanlık sistemi Türkiye için çok önemlidir'' dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA