• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YGS dokuzuncusu Güventaş Fen Lisesinden
27 Nisan 2012 Cuma 11:10

YGS dokuzuncusu Güventaş Fen Lisesi'nden

Merve Eğitim kurumlarına bağlı Güventaş Fen Lisesi öğrencisi Sema Nur Mutlu Türkiye 9.su oldu. 1.837.737 adayın katıldığı sınavda Konya Özel Merve Güventaş Fen Lisesi öğrencisi Sema Nur Mutlu YGS3...
Merve Eğitim kurumlarına bağlı Güventaş Fen Lisesi öğrencisi Sema Nur Mutlu Türkiye 9.su oldu. 1.837.737 adayın katıldığı sınavda Konya Özel Merve Güventaş Fen Lisesi öğrencisi Sema Nur Mutlu YGS–3 Puan türünde Türkiye 9.su, YGS–4 Puan türünde ise Türkiye 10.su olarak büyük bir başarıya imza attı. Aynı sınavda Merve Eğitim Kurumları Büyükkoyuncu Fen Lisesinden Abdullah Coşkun da 500 tam puanla 2012 YGS Türkiye Birincisi olmuştu. Konya Özel Merve Eğitim kurumları Genel Müdürü Celalettin Bozkurt, yaptığı açıklamada:

“1 milyon 800 bini aşkın öğrencinin yarıştığı bir sınavda öğrencilerimizin birinci ve dokuzuncu olmasını iftiharla öğrendik. Bu, hedeflediğimiz ve beklediğimiz bir başarıydı. Çünkü kurumumuzun tarihinde böylesi pek çok başarıyı yaşamıştık. Yani bu ilk değil son da olmayacaktır inşallah. 2012 YGS ilk 10'da iki dereceyle başarımızı bir kez daha ülke genelinde tescillemiş olduk.

Bu başarı, önce Allah’ın inayeti, Sonra da iyi bir planlama, en iyiyi hedef olarak belirleme, dayanışma ve yardımlaşma, özverili çalışma, ailelerin samimi desteği ve duası ile elde edilmiştir. Okullarımız, bu ve benzeri başarılara bizleri çok alıştırdı. 15 Martta yayımlanan 2011 ÖSYM istatistiklerine göre de okulumuz (Büyükkoyuncu Fen Lisesi) YGS-1 ve YGS-2 puan ortalamalarında; YGS-FEN net ortalaması, LYS- Coğrafya net ortalamasında Türkiye birincisi olmuştu. Ayrıca LYS yerleştirme başarısında başka bir okulumuz (Güventaş Fen Lisesi) Türkiye 1. olmuştu. Dolayısıyla bireysel başarılarda olduğu kadar kitlesel başarılarda da adından söz ettiren bir kurumuz. Ben öncelikle öğrencilerimizi sonra da öğrencilerimizin ailelerini ve öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu başarıyı, bizlere maddi manevi destek veren herkese ve velilerimize armağan ediyorum.” dedi.

2012 YGS sonuçlarına göre Türkiye 9.su olan Sema Nur Mutlu yaptığı açıklamada, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi. Mutlu “Duygularım tarif edilemez, ailem ve hocalarım bu mutluluğu benimle paylaşıyor.” dedi. Üniversiteye, okulumun verdiği çalışmalar doğrultusunda hazırlandım. Düzenli program ve etütlerle birlikte rehber öğretmenlerimin gözetiminde çalıştım. Okulum benden iyi bir derece bekliyordu. Hedefim Türkiye birinciliği idi ancak Türkiye 9.su oldum. İnşallah LYS’de Türkiye 1.si olurum. Ben öncelikle okulum ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Onların benim üzerimde çok emekleri var, diye konuştu. İdealinin vatana, millete hayrı dokunacak bir doktor olmak olduğunu söyleyen Mutlu, “Bu ülkeye insanlığa bir faydamız olur inşallah” dedi. Sınava hazırlanmanın sihirli formülünün “Sadece ve sadece çalışmak” olduğunu anlatan Mutlu, sabrettiğini ve disiplinli çalışarak bu dereceyi elde ettiğini dile getirdi.
Okul Müdürü Ahmet Demirbaş “Okul olarak, her alanda başarı hedeflerimiz var. Sevgi ve gönülden eğitim anlayışımız meyvelerini vermeye devam ediyor. Mevcut başarılarımızdan aldığımız güç ve çalışırken oluşturduğumuz enerjimizle Türkiye 9.su çıkardığımız için çok mutluyuz. Bu başarıda öğrencimizin azim ve kararlılıkla çalışmasının etkisi olduğu kadar, kendini eğitime adamış, genç, fedakâr ve müstakil öğretmen kadrosu, öğrenciye birebir rehberlik hizmetini veren danışmanlık sistemi, her öğrencinin seviyesine uygun ders görme imkânı, başarıyı yüzde 100 etkileyen özgün dokümanlar, -aile-okul ve öğrenci işbirliğinin önemini bir kez daha göstermiştir. Uluslararası arenada Türkiye'nin yerinin eğitimle değişeceğine dikkat çeken Demirbaş, hedeflerinin çağdaş, hür düşünceli, demokratik değerlere sahip çıkan, üreten, teknolojiyi kullanabilen, kendisine ve milletine yararlı bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Şehidin cenazesi Konya'ya getirildi
  • Özaltun: "Rabbim birliğimizi daim etsin"
  • Hançerli: "Milletimizin başı sağolsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA