• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeter ki İngilizce öğrenmek isteyin
15 Kasım 2010 Pazartesi 22:19

'Yeter ki İngilizce öğrenmek isteyin'

Halk Eğitim Merkezleri gelen talepler doğrultusunda Türkiye'nin her yerinde, devlet okulu ya da özel dershanelerden öğretmenlerle anlaşarak 3 ayrı seviyede ücretsiz İngilizce kursu veriyor.
Halk Eğitim Merkezleri gelen talepler doğrultusunda Türkiye'nin her yerinde, devlet okulu ya da özel dershanelerden öğretmenlerle anlaşarak 3 ayrı seviyede ücretsiz İngilizce kursu veriyor.
 
Konya'nın merkez Karatay İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Öz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği'ne tam üyelik sürecindeki Türkiye'de, yabancı dil öğrenmenin herkes için artık bir gereklilik olduğunu söyledi.
 
Günümüzde İngilizce öğrenmenin kişiye her açıdan çok önemli katkılar sağladığının bilindiğini kaydeden Öz, pek çok kişinin ancak yurt dışında yaşama, yurt dışına düzenlenecek bir gezi veya iş hayatında yabancılarla diyalog kurma gibi ihtiyaçlar karşısında yabancı dilin önemini anladıklarını belirtti.    
 
  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezlerinin sadece takı tasarımı, konfeksiyon ya da nakış eğitimi veren bir kurum olmadığını ifade eden Öz, ''Biz kendisine alan sınırlaması koymayan bir eğitim kurumuyuz, talep edilen her türlü konuda uzmanlarla bağlantı kurarak, bireyler ya da resmi ve özel kurumlar için kurslar düzenliyoruz. Ülkedeki yabancı dil eğitim açığının kapatılması adına da önemli faaliyetlerimiz var'' dedi.
 
EĞİTİM TALEBİNİ KARŞILAMADA KAYNAK PROBLEMİ YOK 
 
Halk Eğitim Merkezlerinin, gelen talepler doğrultusunda Türkiye'nin her yerinde, devlet okulu ya da özel dershanelerden öğretmenlerle anlaşarak 3 ayrı seviyede ücretsiz İngilizce kursları açtığını dile getiren Öz, şunları kaydetti:
 
''Tüm eğitim giderlerimiz Milli Eğitim Bakanlığının bütçesinden karşılanıyor. Eğitimle ilgili gelen her talebi sonuna kadar karşılayabilecek maddi kaynağımız bulunuyor, yeter ki vatandaşlarımız ya da kurumlarımız bize, yabancı dil eğitimi için başvuruda bulunsun. Örneğin özel bir şirket, çalışanlarına yabancı dil eğitimiyle ilgili bize müracaat ediyor. Kendilerinden hiç bir ücret talep etmeden, konusunda uzman öğretmenlerimiz aracılığıyla bu ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Pek çok kişi ve kurum İngilizce eğitim olanağı bulamadığından yakınırken, bizim kapılarımız bu konuda gelecek taleplere sonuna kadar açık. Hatta çoğu kez kurum ve kuruşlara gidip 'kurs düzenleyelim' talebinde bulunan biz oluyoruz. Kursiyerlerimizin başarısı ise tümüyle İngilizce öğrenmeye duydukları ihtiyacının şiddetiyle paralel oluyor. İngilizce öğrenmenin kendileri için gerekliliğine inan kursiyerlerimiz, yabancı dile çok kısa sürede ve güzel bir şekilde öğreniyor.''
 
Öz, Halk Eğitim Merkezlerinin mütevazi bir tanıtım bütçeleri olduğu için, toplumda eksikliği yoğun şekilde hissedilen ücretsiz İngilizce eğitim olanaklarını yeterince duyuramadıklarını, medya kuruluşlarından bu konuda destek beklediklerini vurguladı.
 
Konya'daki Halk Eğitim Merkezleri olarak şuan özellikle ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik İngilizce kursları düzenlediklerini anlatan Öz, ''Öğrenciler için açacağımız kurslarda okul yöneticilerinin duyarlılığı belirleyici oluyor. Konya'da şuan Halk Eğitim olarak kurs açacak müstakil bir binamız yok ancak bu kurslar için okul binalarını rahatlıkla kullanabiliyoruz'' dedi.
 
İngilizce eğitimi konusunda son dönemde toplumun hemen her kesiminden talep gelmeye başladığını ifade eden Öz, ''Konya Ticaret Borsası'nın talebi üzerine, Konya sanayisindeki çıraklara İngilizce ve diksiyon eğitimine başlamayı planlıyoruz. En iyi yatırım insana yapılan yatırım olduğu için bu gayretlerimizin karşılığını en güzel şekilde alacağımızdan eminiz'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA