• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yetenekli çocuklar Selmeke bekleniyor
18 Temmuz 2010 Pazar 13:55

Yetenekli çocuklar Selmek'e bekleniyor

Selçuklu Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında yaz dönemi eğitimleri başladı. Yaz döneminde de büyük ilgi görün Selmekte 12 farklı branşta 4 ayrı merkezde 2 yüz kursiyere eğitim verilecek.

 

Selçuklu Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında yaz dönemi eğitimleri başladı. Yaz döneminde de büyük ilgi görün Selmek’te 12 farklı branşta 4 ayrı merkezde 2 yüz kursiyere eğitim verilecek.

Topluma, aileye ve bireye en yakın yerel yönetim birimi olan belediyeler, gün geçtikçe ağırlaşan yaşam koşullarının bir gereği olarak "Sosyal Belediyecilik" anlayışı ile faydalı çalışmalara imza atıyor.

Selmek istihdama yönelik mesleki branşlarının yanı sıra, hobi içerikli ve el becerilerini geliştirmeye yönelik el sanatları eğitimleri ve geleneksel Türk el sanatları eğitimlerinin sunulduğu, insanların bir sanat ya da meslek öğrendiği yerler olmanın yanı sıra toplumsal birlikteliğin sağlandığı, bireylerin ruhsal problemlerinin çözüme kavuştuğu rehabilite amaçlı merkezler durumuna geldi.

Yaygın eğitim ilkeleri ile gerçekleştirilen yetişkin eğitimi organizasyonu olan Selçuklu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (Selmek), planlı, programlı ve sistemli olarak yürütülen eğitim çalışmalarına devam ediyor. Çinicilik kursu ile başlanan ve bugüne kadar 2 binden fazla kişiye meslek edinme imkanı sağlayan Selmek, yaz döneminde de bünyesinde 4 ayrı merkezde 12 farklı branşta 200 kişiye eğitim imkanı sunuluyor.

            Selmek Yaz Kursları; Resim guaj boyama tekniği, Kurdela ve pek kurdela, Halk oyunları, Gitar, Diksiyon, Bağlama, Hızlı Okuma, Takı tasarımı ve Tiyatro alanlarından oluşuyor. Yaz Kurslarında Selçuklu Belediyesi Nikah Salonu, Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi, Akşemsettin Hanımlar Lokali, ve Kipa AVM Aile Eğitim Merkezinde açılan sınıflarda eğitim veriliyor.

            Selmek 2009-2010 eğitim döneminde toplam 65 branşta 8 merkezde kurs açarken, 1200 kursiyere sertifika vermişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA