• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeşilçam Konyaya taşınıyor
23 Ekim 2011 Pazar 12:10

Yeşilçam Konya'ya taşınıyor

Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde kurulan ve tamamen kerpiç evlerden oluşan Sonsuz Şükran Köyü, Türkiye'nin ünlü sinema, ses ve tiyatro sanatçılarının ilgi odağı oldu.
 Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde kurulan ve tamamen kerpiç evlerden oluşan Sonsuz Şükran Köyü, Türkiye'nin ünlü sinema, ses ve tiyatro sanatçılarının ilgi odağı oldu.
Şimdiye kadar moda, sinema, tiyatro ve müzik sektöründen bir çok ünlünün ev satın aldığı Sonsuz Şükran köyünde son olarak ünlü Pop Müziği Sanatçısı Erol Büyükburç ve yönetmen Orhan Oğuz da ev satın aldı. Eşi Nilüfer Açıkalın'la birlikte köye gelerek evleri inceleyen yönetmen Orhan Oğuz, projenin mimarı ve köyün kurucusu Mehmet Taşdiken ile Çavuş Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ile evleri incelediğini ve kendisinin de bir ev satın aldığını belirterek buraya ilişkin gelecekte bir proje gerçekleştirmek
istediğini söyledi.
Türk Pop Müziği'nin sevilen ismi Erol Büyükburç ise, menajeri Osman Nuri Yazıcı ile birlikte bir kerpiç ev satın almak için geldiği Sonsuz Şükran köyünde, Mehmet Taşdiken ve Çavuş Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ve beraberindekilerle birlikte evleri inceledi. Sonsuz Şükran köyünün kendisini hayret uyandıracak derecede etkilediğini dile getiren Büyükburç, şöyle konuştu: "Olağanüstü güzel dizayn edilmiş, çizilmiş ve yapılmış bir yer. Her şeyin doğal bir köy görünümünde olması ve yaşamın burada sakin,
dingin olması ve birçok sanatçının aynı yerde olduğu bir ortam olarak gerçekten yaşanılası bir yer."
Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, sanatçıların köye ilgisinin her geçen gün arttığını ifade ederek şunları söyledi: "Burada hem yeni evlerin yapımı, hem de köye olan ilgi ve alaka artarak devam ediyor. İnşallah önümüzdeki sene, çok daha farklı bir Sonsuz Şükran Köyü oluşacak. Ondan sonraki senelerde, her senenin bir öncekinden daha gelişmiş, daha oturmuş faaliyet, etkinlik ve yaşam alanlarını büyütmüş bir Sonsuz Şükran Köyü olacak." Bütün sanatçıları buraya davet eden Taşdiken, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çünkü, burada çok önemli ve güzel bir ortam var. Şu ana kadar ev almış sanatçı isim sayısı son satılan 2-3 evle birlikte 57'ye ulaştı. Burada toplam ev sayısı 156 olacaktı ama 156 tane yapmamaya karar verdik. Uygulamada parselleri azaltma ihtiyacı hissettik. Ev sayısı 100'ü bulmayacak."
YENİ YEŞİLÇAM BURASI OLACAK
Türkiye'de, bundan sonraki yeni Yeşilçam'ın Sonsuz Şükran köyü olacağını da belirten Taşdiken, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'de sinemacıları toplu olarak görebileceğin bir alan yok. Sinemacıların benim bildiğim kadarıyla birlikte oturduğu kooperatifleri yahut bir yerleşim alanları hele hele etkinlik yapabildikleri bir alan da yok. Dolayısıyla Türkiye'deki sinemacılar için tek yerleşim ve etkinlik alanı burasıdır. Burası 'Yeni Yeşilçam olacak' derken tabii ki bunlar kastedilerek söyleniyor."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA