• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerel basına destek sürüyor
22 Haziran 2010 Salı 11:48

Yerel basına destek sürüyor

Yerel basın mensuplarına eğitim ve Danışmalık hizmeti olarak Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce

Yerel basın mensuplarına eğitim ve Danışmalık hizmeti olarak Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce (BYEGM) Konya Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Şeker’e hazırlatılan ve 3 Haziran 2010 tarihinde BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya tarafından bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulan “Yerel Basında Sayfa Tasarımları”  CD’lerinin dağıtımına başlandı.

BYEGM Genel Müdürü Murat KARAKAYA “ CD paketimizi basın kuruluşlarının hizmetine sunduk.. Sunmuş olduğumuz bu çalışma ile yerel basının ilgi görmesi, okunurluğunun artması, estetik ve şekil olarak da okura daha güzel hitap etmesi amaçlanmıştır. Kurumsallaşmış, okurları için vazgeçilmez hale gelmiş yerel gazetelerin sayısı ve kalitesi bu sayede arttıkça, ülkemiz medyasının geleceği daha güzel olacaktır. Yerel basınımızda estetik bir standart oluşturabilmek amacıyla, kitap ve CD ortamında sunulan bu çalışmada, sayfa tasarımının önemi, tasarım örnekleri, başlık, görsellerin sunumu ve diğer konular ayrıntılı şekilde ele alınmaktadır. Bu CD paketimizden ücretsiz olarak elde etmek isteyen yerel basın kuruluşları iletişim bilgilerini(künye, tel, fax, e-mail, web sayfası bilgileri) Genel Müdürlüğümüz web sayfasında bulunan istek formuna yazmaları yeterli olacaktır” dedi 

 Paket içinde, 10 farklı görsel mizanpajın hazır olduğu PC ve MAC için iki interaktif DVD ve tanıtım kitapçığı bulunuyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Buluştu
  • Konya’da “Türkiye’nin Dünyaya Uzanan Eli Konferansı”
  • Altunyaldız: "Şehitlerimizin ruhu şad olsun"
  • Usta: "Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz"
  • Davutoğlu: "Rabbim onlardan razı olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA