• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Yıl Konseri düzenlendi
26 Aralık 2012 Çarşamba 16:58

'Yeni Yıl Konseri' düzenlendi

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı ve Bölge Bando Komutanlığı tarafından Yeni Yıl Konseri düzenlendi.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı ve Bölge Bando Komutanlığı tarafından ‘Yeni Yıl Konseri’ düzenlendi. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri ve öğrencilerinin solistliğini yaptığı, Orkestra Şefi Yarbay Çağlar Tayfun Çulcuoğlu’nun ise 32 kişilik orkestrasıyla katıldığı konserde seslendirilen eserler izleyicilerin beğenisini aldı.
Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Yeni Yıl Konseri’ne 3.Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv.Plt.Tümg. Yılmaz Özkaya, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özcan, Genel Sekreter Fazilet Uyar, Hv. Svn. Kur. Alb. Celaleddin Çoban, Hv. Svn. Alb. Savaş Engin, Hv. Svn. Alb. Süleyman Çakır, J. Yb. Bayram Özel, öğretim üyeleri, 3. Ana Jet Üssü subayları ve öğrenciler katıldı. Yeni Yıl Konseri’nin ilk bölümünde Bnd. Yb. Çağlar Tayfun Çulcuoğlu yönetimindeki bando orkestrası bestesini ve düzenlemesini Rossini’nin yaptığı ‘Guillaume Tell’, Finlandiya’nın uluslararası alanda en tanınmış bestecisi Sibelius’un ‘Finlandia’ ve Türk müziğinden seçmelerin oluşturduğu Fantezi Oryantal ile dinleyicilere seslendi. Konserin ikinci bölümünde ise, Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri ve öğrencilerinin solistliğini yaptığı ‘Yalgızam’, ‘Kalamış’, ‘Lale Devri’, ‘Garibim Dünyada’ gibi tanınmış eserler sunuldu. Vefat eden ünlü ozan Neşet Ertaş’ın da unutulmadığı gecede Arş. Gör. Hasan Delen, ozanın en sevilen eseri ‘Zahidem’ türküsünü dinleyicilerle birlikte seslendirildi.
Konser sonunda Mehter Marşları ile kapanış yapan Bando Orkestrası Şefi Bnd. Yb. Çulcuoğlu ve solistlere Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Garnizon Komutanı Hv.Plt.Tümg. Yılmaz Özkaya, çiçek ve hediye verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA