• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni yayın dönemine 42 program
01 Ekim 2012 Pazartesi 18:06

Yeni yayın dönemine 42 program

Kontv yeni yayın dönemine 42 programla merhaba diyor.

Televizyon yayıncılığında 21 yıllık tecrübeye sahip Kontv’de 1 Ekim itibariyle yeni yayın dönemine geçiliyor. Kontv Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay, yeni yayın döneminde 42 yeni programla izleyicinin karşısında olacaklarını söyledi. Bay, 21 yıllık tecrübeyle yeni yayın döneminde daha izlenebilir bir içerik sunacaklarını kaydetti.

Sıcak yaz günlerinin geride kaldığı ve televizyonların daha fazla izlendiği bir döneme girdiklerini hatırlatan Nurettin Bay “1 Ekim’de başlayıp Haziran 2013’e kadar devam edecek olan bu dönem bizim için büyük önem arz etmektedir. Çünkü bu dönemde televizyon daha fazla izlenmektedir. Yayın akışını her yaş grubunun televizyon izleme saatlerine uygun şekilde hazırlamaktayız. Kontv, yüzlerce kanal arasında farklı bir yayın akışı ve farklı bir içeriğe sahiptir. Çocukları ve gençleri korumak ve Türk aile yapısına uygun yayın yapmak gibi bir misyonumuz bulunmaktadır. Biz televizyon kanalı olarak günün 24 saati ailecek izlenebilen yayınlar üretmekteyiz.” dedi.

Güçlü bir teknik donanıma sahip olduklarını belirten Nurettin Bay,  bu teknik donanımdan faydalı yayınlar çıkaracak tecrübeli kadrolarla yeni yayın döneminde hissedilir değişiklikler yapacaklarını bildirdi. Bay, “hem ekran yüzümüzde hem program yapımızda ciddi değişimler olacaktır. Her hafta 42 ayrı program yayına girecektir. Bu programların bir kısmı yeni programlar olup, geçen yayın dönemlerindeki eksikleri bu programlarla kapatmaya çalışacağız. Kontv yayın içeriğinin yüzde 70’inden fazlasını kendisi üretmektedir. Hem yayın hem de prodüksiyon yönü gelişmiş bir televizyon kuruluşu olmanın avantajlarını yaşamaktayız. Bu dönem Konya’nın dışında bölge stüdyolarında Ankara, İstanbul ve Kayseri’den de programlar yayına girecektir” dedi.

Kontv’nin halen karasal, uydu, D-smart, kablo, uydunet, IPTV, Tivibu, internet, IponeTV, IPadtv’de yayın yaptığını hatırlatan Nurettin Bay, yeni dönemde androidtv ve Turkcelltv’den de yayın yapmaya başlayacaklarını kaydetti. Gelişen teknolojiyle birlikte tüm sistemlerini yenilediklerini kaydeden Bay, televizyon teknolojisinde gelişmiş dünya ile birlikte hareket ettiklerini söyledi.

Globalleşen dünyanın lokal arayışlar içerisinde olduğunu ifade eden Bay şöyle devam etti. “Konya merkezli bir dünya kanalı arayışı içerisindeyiz. Yakın zamanda izleyicimizi memnun edici gelişmeler yaşayacağız. Halen Türkiye’nin en çok izlenen kanalları arasında yer almaktayız. Yeni yayın döneminde bulunduğumuz noktadan daha ileriyi hedeflemekteyiz. Hem ekran yüzümüz hem de program içeriklerimizdeki değişiklikler kayda değer olacaktır. Tüm başarımızı bizi daima izleyen, eleştiri ve tavsiyeleriyle bize güç katan izleyicimize borçluyuz. Onlara bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA