• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Validen Huzurevine denetim
06 Temmuz 2009 Pazartesi 11:55

Yeni Vali'den Huzurevi'ne denetim

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, eşi Hatice Doğan ile birlikte Huzurevini ziyaret ederek yaşlılarla sohbet etti.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, eşi Hatice Doğan ile birlikte Huzurevini ziyaret ederek yaşlılarla sohbet etti.

Vali Aydın Nezih Doğan ve eşi Hatice Doğan, Huzurevini ziyaret ederek burada kalan yaşlılarla sohbet etti. Önce erkeklerin kaldığı blokta bir süre yaşlılarla sohbet eden Vali Doğan, burada rahatsızlığı bulunan Oktay Kaya'nın şikâyetiyle karşılaştı. Vali Doğan'a bir süredir bacağından rahatsız olduğunu söyleyen Oktay Kaya, fizik tedaviye ihtiyacı olduğunu ve kendi çabalarıyla yapmaya çalıştığını söyleyerek kendisine yardımcı olunmasını istedi. Bunun üzerine kendisine yardımcı olunacağını söyleyen Vali Doğan, Oktay Kaya'nın ismini not ettirerek odadan ayrıldı. Daha sonra eşiyle birlikte resim atölyesine geçen Vali Doğan, burada bulunan ressamla bir süre sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Ziyaretinde bir açıklama yapan Vali Aydın Nezih Doğan, "Devlet devletse bu müesseselere sahip olmalıdır. Bizim devletimizin büyüklüğü bu müesseseleri gerçekten iyi işletmeyle yakından ilgilidir. Dolayısıyla hem biz mülki idari amirleri valiler, kaymakamlar, hem sosyal hizmetler, konusunda uzmanlaşmış ilgili il müdürlükteki arkadaşlarımız buna en çok da sivil toplum kuruluşları dikkatlerini bu kurumlardan uzak tutmamaları lazım. Çünkü burada topluma uzun yıllarca hizmet etmiş insanlar, ettikleri hizmetlerin karşılığını bizden bekliyorlar. Bizim bu hizmetin karşılığını bu insanlara vermemiz lazım. Bu bizim temel vazifelerimizden bir tanesi" dedi.


Sosyal hizmetler alanı yaşlılara dönük bölümünde ülke olarak oldukça iyi bir durumda olduklarını kaydeden Vali Doğan, "İyi olmak ayağımıza bağ olmaması lazım, daha iyi olması lazım. Bunun için de elden geldiğince katkı yapmamız lazım. Tabii devlet önemli harcamalar yapıyor. Sadece devletin harcamalarıyla bu işler bu noktaya gelmiyor. Hayırseverlerimizin büyük desteği var. Ben hayırseverlerimizin bu desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Ama sanıyorum önümüzdeki günler daha iyi bir huzurevi göreceğiz. Belki ihtiyaca göre, ilerde başka bir noktada yeni, farklı bir huzurevi inşa etmek mümkün olacak. Belki bunun devamı olarak inşa edilecek. Arkadaşlarımızla onu hafta içerisinde bir araya geldiğimizde değerlendireceğiz. Ama ben gerçekten karşı karşıya kaldığım tablo bakımından umut verici bir durumla karşı karşıya kaldığımı gördüm" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA