• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni üniversitelerle Konya kazanacak
05 Temmuz 2010 Pazartesi 11:16

'Yeni üniversitelerle Konya kazanacak'

Konya üniversiteler şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Konya'ya kurulan üniversitelerden biri da KTO-Karatay Üniversitesi... İş dünyasının ihtiyaçlarına göre eğitim öğretimin çalışmalarını gerçekleşt
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi 2010-2011 eğitim öğretim yılında 3 fakülte olarak eğitime başlayacak. Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, üniversiteyle ilgili yaptığı açıklamada "Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği olmak üzere Mühendislik fakültesinde 3 tane bölüm açıldı. Bu bölümlerin her biri için 60’ar tane kontenjan YÖK tarafından verildi. İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde ise iki bölüm, İşletme bölümü ve Uluslar Arası Ticaret bölümü açıldı. Buralar için de100’ertane kontenjan verildi. Ayrıca Hukuk Fakültemiz yine 2010 yılında açılacak. Burası için de 100 tane kontenjan aldık ve 480 öğrenci ile Karatay Üniversitesi2010’dahizmete başlayacak" dedi.
 
Konya'nın önümüzdeki yıllarda üniversiteler şehri haline geleceğini söyleyen Üzülmez, Karatay Üniversitesi'nin uygulamayı ön planda tutan eğitimiyle kentin gelişimine ciddi katkı sağlayacağını kaydetti. Hüseyin Üzülmez sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Konya da faaliyet gösterecek 4 üniversitemize Konya’nın açan her bir gülü olarak bakıyoruz. Bunlar birbirleriyle rakip değil, elbette bir kalite yarışı içerisinde olacaklar, birbirleriyle dayanışma içerisinde olacaklar ve bundan Konyalı kazanacak. Konya’nın sanayicisi, işadamı kazanacak. Biz üniversitemizin birçok alanda, iyi bir çalışma yaptığına inanıyoruz. İş aleminin içinden gelen insanlar olarak, farklı bir üniversite ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. En önemlisi de ihtiyaçlarımızı belirleyerek, sanayici ve işadamlarının ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları sürdürüyoruz. 2011 yılı içerisinde de Sosyal Bilimler ve Fen Bilimler Enstitüsünü açacağız. En önemli projemiz ise, yurtdışından Konya’ya öğrenci sağlayabilmek. Bu bizim koyduğumuz bir hedef... Gelecek yıl açmayı planladığımız Uygulamalı Meslek Bilimler Fakültesinin, Konya sanayisi için bir amiral gemisi olacağına inanıyoruz. Memleketimize hayırlı olsun"
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA