• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni projeler için çalışıyoruz
19 Ocak 2015 Pazartesi 11:46

''Yeni projeler için çalışıyoruz''

Konya’da düzenlenen ‘Hedef 1 Milyon Üye’ projesi tanıtım gala gecesine katılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yeni projeler için çalıştıklarını belirterek, program sonunda hediye edilen semazen sikkesini giydi.

Konya’da Fenerbahçe Kulübü’nün ‘Hedef 1 Milyon Üye’ projesi tanıtıldı. Bir otelde gerçekleştirilen geceye, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçeli yöneticiler Mahmut Uslu ve Turhan Şahin, Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan ve taraftarlar katıldı.

“YENİ PROJELER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Gecede konuşan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Mevlana'nın ‘Dün dünde kaldı, bugün yeni şeyler söyleme zamanı’ sözlerini hatırlatarak, "Biz de bu sözün devamı gibi geçmişte yaşadığımız bütün projeleri geride bırakarak ‘Hedef 1 Milyon Üye’ projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Fenerbahçe siyasetin içinde yoktur, olamaz da. Bu yanlış olur. O zaman spor kulüplüğünden çıkarsınız. Gizli amaçlarınız varsa, bu kulübü kötü günlere götürür. Biz onun için her konuşmamızda şunu vurguluyoruz; burada her partiden, düşünceden insanlar var. Biz açıkça söylüyoruz; Fenerbahçe Spor Kulübü, bir sivil toplum örgütüdür. Fenerbahçe’nin ve Türk toplumunun bazı yaralarını sarmak için çalışma, toplumun eksiklerini tamamlamak için yardımcı olma ve bunun yanında da spor kulübünün cumhuriyet devam ettiği müddetçe hayatta kalmasını sağlamak için bu projeyi başlattık. Eğer bu yayılırsa Anadolu’da, Avrupa’da, dünyanın her yerindeki Fenerbahçelilere yayılırsa o zaman Fenerbahçe hem sivil toplum yönünden güçlü olacaktır hem de ekonomik olarak güçlü olacaktır” dedi.

“DÜNYA KULÜBÜ OLABİLMEK İÇİN EKONOMİMİZİ GÜÇLENDİRMELİYİZ”
Yıldırım, konuşmasında kulüplerin bütçesinin önemine dikkat çekerek, “Ekonomik olarak güçlü olduğunuzda yapamayacağınız hiçbir şey yok. Bugün ‘Dünya kulübü olacağız’ diyoruz. Bunu inanarak söyledim. Ama geçen zaman zarfında gördüm ki dünya kulübü olmak öyle kolay değil. Çünkü bütçeleri 500-600 milyon Euro olan Avrupa’nın büyük kulüpleriyle siz eğer mücadele edecekseniz, o zaman kulübün de bütçelerinin buralara gelmesi lazım” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE ŞUBE AÇACAĞIZ”
Türkiye’de yaklaşık 200 şube açmayı planladıklarını ifade eden Yıldırım, “Türkiye’nin her yerinde ve Avrupa’nın bazı yerlerinde Fenerbahçeliler Evleri yapacağız. Bunlar tamamen kulübün almış olduğu araziler üzerine yapılacak ve her bir yerde oradaki ihtiyaca göre ayarlanacak. Biz Türkiye’nin her yerinde şube açacağız ve tahminen 200 şube açmayı düşünüyoruz. Bugüne kadar 40 şube açıldı, bunlardan bir tanesi de Konya şubemizdir. Konya her zaman Fenerbahçe’ye, Aziz Yıldırım’a, Aziz Yıldırım’ın arkadaşlarına destek olmuştur. Her Konya’ya geldiğimizde iyi ağırlanmışızdır. Burada kötü hadiseler yaşamadan da İstanbul’a gitmişizdir. Onun için Konya’ya karşı bizim de bir sempatimiz var. Mevlana’dan dolayı ayrıca bir sempatimiz var” diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşmanın ardından Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan, Aziz Yıldırım’a semazen sikkesi ve ney hediye etti. Başkan Yıldırım hediye edilen sikkeyi giydi. Daha sonra Yıldırım, yeni üyelere imzalı Fenerbahçe forması verdi. Gece, Sevcan Orhan konseriyle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA