• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni pazarlara ulaşmak yurtdışından geçer
28 Ocak 2011 Cuma 14:18

'Yeni pazarlara ulaşmak yurtdışından geçer'

Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) Başkanı Ali Akın, dünyada yaşanan krizlerin pazar çeşitliliğindeki önemi gösterdiğini, yeni pazarlara ulaşmanın yolunun da yurtdışı odaklıdır.
Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) Başkanı Ali Akın, son yıllarda dünyada yaşanan krizlerin pazar çeşitliliğindeki önemi gösterdiğini, yeni pazarlara ulaşmanın yolunun da yurtdışı odaklı yapılan programları takip etmekten ve organizasyonlara katılmaktan geçtiğini bildirdi. 
 
Akın, yaptığı yazılı açıklamada, Konyalı işadamlarının yurtdışına daha fazla mal satabilmesi için çapa sarf ettiklerini belirterek, bu kapsamda sürekli iş gezileri, ülke tanıtım toplantıları, ticaret köprüsü programları ve ikili iş görüşmeleri organizasyonlarını yaptıklarını bildirdi.
 
 Son yıllarda yurt dışı odaklı program ve organizasyon sayısının arttığına dikkat çeken Akın, şunları kaydetti:
     ''İşadamlarımızın valizleri sürekli hazır halde olmalıdır. Şimdiden pasaport almalı, vize süresini uzatmalı. Tanıtım katalog, broşür gibi materyallerini hazır etmelidir. Bu hazırlık sürecini sona bırakan firmalarımız programlara başvuru yapmakta geç kaldıklarından istifade edemiyor. Konyalı işadamlarımızın son yıllarda dış ticaret olan ilgisi artmakta ve çabası takdire değerdir. Son yıllarda yaşanan krizlerde gösterdi ki, pazar çeşitliliği önemlidir. Yeni pazarlara ulaşmanın yolunun da yurtdışı odaklı yapılan programları takip ve organizasyonlara katılmaktan geçtiği bir gerçektir.'' 
 
Akın, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından 29 Ocak 2011 Cumartesi günü istanbul'da düzenlenen ''Türkiye ?Fas Ticaret Köprüsü'' programına Konya'dan 10 firmanın katılacağını da belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA