• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Numune Hastanesi ne zaman açılacak?
26 Eylül 2016 Pazartesi 13:15

Yeni Numune Hastanesi ne zaman açılacak?

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Konya ve ülke gündemini değerlendirmek üzere İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Tekin ile Mustafa Torun’un eşlik ettiği basın toplantısında AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, ülke ve Konya gündemini ele aldı.

İşte Baloğlu’nun basın toplantısından önemli başlıklar ve ayrıntıları;

Konya Sağlık Yatırımları…

Mevlana Üniversitesi Hastane Binası…

Bildiğiniz gibi FETÖ Soruşturma’nın ardından FETÖ’ye bağlı üniversite hastanesi Milli Emlak’a geçmişti. O hastane “15 Temmuz Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi” olarak Sağlık Bakanlığımızın onayına sunuldu. Sanıyorum onay bugün yarın çıkacak. 400 yataklı olan bu hastanemiz birkaç düzenlemenin ardından 17 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımı ile veya Ocak başında hizmete girecek.

Vakıf Hastanesi…

Yine Vakıf Hastanesi olarak bilinen hastane de Meram Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bünyesinde şu an poliklinik hizmeti vermeye başladı. Yaklaşık bir ay içinde de yataklı tedavide de hizmete başlayacak.

Hava Hastanesi…

Kanun hükmünde kararname ile askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Konyamızda da Hava Hastanesi olarak bilinen hastane de şu anda yine Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veriyor. Bugün itibari ile 15 poliklinik hizmette ve günlük bin 500 hastaya bakma kapasitesi var. Bir ay içinde de yataklı hastane olarak hizmet vermeye başlayacak.

Yeni Numune…

Yeni Numune Hastanemizi 29 Ekim’de hizmete açmayı planlıyorduk. Ancak bazı nedenler ve hava koşullarından dolayı hastanemizi Ocak başında hazır hale gelecek.

Şehir Hastanesi…

Hastanemizin yapıldığı yerde bildiğiniz gibi verimli bir toprak vardı. Onun nakli tamamlandı. Tesviye betonu atıldı ve şantiye kuruldu. Tabii ki bu kamu – özel ortaklığı ile yapılacak bir hastane. Hastanenin 2 – 2.5 yılda bitirilmesi planlanıyor ama firma ne kadar kısa sürede bitirirse bu firma için daha kârlı bir durum olacak. Onun için Şehir Hastanemizin kısa sürede bitirilebileceğine inanıyorum.

İlçe Devlet Hastaneleri…

Şu anda ilçeler için söylüyorum, hastane talebi olup da bu talebin karşılanmadığı hiçbir ilçemiz yok. Cihanbeyli, Kadınhanı, Sarayönü, Ilgın, Akşehir, Çumra, Karapınar ve Bozkır Devlet Hastaneleri bitti ve şu an hizmet veriyor. Beyşehir, Kulu, Hadim, Taşkent, Devlet Hastaneleri’nin inşaatı hızla sürüyor. Emirgazi, Altınekin, Çeltik entegre hastanelerinin yeni binaları yapıldı ve açıldı. Akören, Derbent, İçeri Çumra ve Yeniceoba Entegre Hastaneleri açıldı. İçeri Çumra’da fiziki bir sorun var. Yeni bir bina talepleri var. Yine Tuzlukçu da aynı şekilde. Bunlar da önümüzdeki günlerde yapılacak. Dolayısıyla fiziki olarak Konya’nın tüm ilçelerinde çalışma var. Konya gerçekten de sağlıkta altın dönemini yaşıyor. FETÖ Soruşturması nedeniyle bazı yerlerde doktor açığı olabilir. Bu sorun da açıktan atama yoluyla çözülüyor.

Tüm bu hizmetler yatırımlar, Hükümetimiz, Milletvekillerimiz İl ve İlçe Teşkilatlarımızın uyumlu çalışması ve çabası ile hayata geçiyor. Gerçekten de gıpta ile bakılan bir ekip çalışması ile biz önümüze bakmaya devam ediyoruz.

mustafa-baloglu--(1).jpg

FETÖ İle Mücadele

Ülkemizin FETÖ ile olan mücadelesi de büyük bir titizlikle sürüyor. Konyamızda da şu ana kadar 3 bin 220 görevden alma oldu. Bunların bin 644 kamu görevlisi memuriyetten ihraç edildi. Şu anda 860 kişi de FETÖ Soruşturması kapsamında tutuklu bulunuyor.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Açıklamaları…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomi ile ilgili açıklamaları, benim çok dikkatimi çekti. Ekonominin kötü gittiği ile ilgili açıklamalarının hemen ardından Moody’s ülkemizin kredi notunu düşürdü. Ben bunların birbirleri ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Tüm bunlar ülkemiz üzerinde uygulanmaya çalışılan operasyonların birer parçası. CHP Lideri bir açıklama yapıyor. Hemen ardından da uluslararası kuruluşlar harekete geçiyor.

Malumunuz ülkemiz 15 Temmuz gibi olağanüstü bir dönemden geçti. Dolayısıyla bir ana muhalefet partisi liderinden beklenen bu değildi. Eğer bu tür tespitleri olacaksa gerek Sayın Cumhurbaşkanımızla gerekse de Sayın Başbakanımızla bir araya gelerek bunları istişare edebilir. Ama bunlar vatandaşımızın gözünden kaçmıyor. Herkes bilsin ki ülkemiz üzerinden oynanan hiçbir oyun başarıya ulaşamayacaktır. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA