• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni hizmetler Konyaya değer katacak
30 Ekim 2012 Salı 17:27

Yeni hizmetler Konya'ya değer katacak

Konyanın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya nüfusunun yarısına sahip olan Selçuklunun yaşam ve yatırım için tercih edilen bir cazibe merkezi olduğunu söyledi.
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya nüfusunun yarısına sahip olan Selçuklu’nun yaşam ve yatırım için tercih edilen bir cazibe merkezi olduğunu söyledi.

Personel ile bayramlaşma törenine katılan Başkan Altay, Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince Selçuklu halkının rahat ve sorunsuz bir bayram geçirmesini sağlayan belediye personeline teşekkür etti. Başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma programında konuşan Başkan Altay, 2023 vizyonuna odaklandıklarını belirterek, “Selçuklu halkına bu güne kadar hep iyi hizmetler sunmanın gayretinde olduk. İnşallah bundan sonra da elbirliği ile hizmetlerimiz artarak devam edecek. Hepinizin Kurban ve Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Cumhuriyet Bayramı aslında bir hedefi anlatıyor bize. Çünkü tüm Türkiye’de olduğu gibi Selçuklu Belediyesi olarak da 2023’e; Cumhuriyetin 100. yılına hazırlanıyoruz. Konya’nın gece nüfusu olarak yarısına hizmet ediyoruz. İlçemiz hızla gelişiyor, büyüyor. İnsanların yaşamak için seçtikleri, yatırım için seçtikleri bir ilçe haline geliyor. Bunun için de Selçuklu Belediyesi olarak hep birlikte hizmet etmeye çalışıyoruz. Bütçe imkanlarıyla, insan kaynağıyla, hizmet etme potansiyeli ile Selçuklu Konya’nın en önemli ilçesi” dedi.

KONGRE MERKEZİ VE KELEBEKLER VADİSİ KONYA’YA DEĞER KATACAK
Sadece standart hizmetler değil, birçok alanda iyi hizmetler ürettiklerini ifade eden Başkan Uğur İbrahim Altay, “Sadece iki ihalemizin bedeli 100 milyon TL. Bugünlerde sözleşmesini yapmış olduğumuz Selçuklu Kongre Merkezi ihale bedeli KDV dahil 63 milyon TL ve böyle bir bedel bir yıl içinde harcanacak. Sıfırdan başlayarak bir emeğin nasıl neticeye gittiğini bu projede görüyoruz. Konya’nın en büyük parkını ve Türkiye’de ilk defa bir kelebek uçuş alanı yapıyoruz. Temelini attığımız ‘Kelebekler Vadisi’ projesi yaklaşık 30 milyonluk bir iş. 385 bin metrekare bir alana park inşa ediyoruz ki, Konya’nın en büyük parkı olacak. Kelebek temalı parkımızda insanların vakit geçirebilecekleri alanlardan, piknik yapabilecekleri, çocuklarını eğlendirebilecekleri alanlara kadar bir kompleks inşa ediyoruz. Bu parkta ‘Aşkın Kanatları’ ismini verdiğimiz bir bina inşa ediyoruz.Yaklaşık 4 bin metrekare alanı olacak, bunun içerisinde 1500 metrekare bir alan da kelebek uçuş alanı olacak. Kelebeklerin üretim alanları ile birlikte 2000 metrekare bir alan olacak. Kalan 2000 metrekare alanda da kelebeklerle ilgili satış ürünlerinin olduğu, çocukları doğayla ilgili bilgilendirme alanlarının olduğu, toplantı salonları, sinema salonları, dinlenme alanları ve kafeteryalar oluşacak.Yani biz kelebekleri yaklaşık 2000 metrekarelik bir alanda uçuracağız. Burada ayda yaklaşık 10 bin kelebek uçurmayı düşünüyoruz. Dolayısıyla sizler, Selçuklu halkı geldiği zaman oluşturduğumuz botanik bahçesinin içersinde serbest uçuşan kelebekler görebileceksiniz, onları fotoğraflayabilecek, besleyebileceksiniz.
Bu büyüklüğüyle de Avrupa’nın en büyük kelebek parkını yapmış oluyoruz. Bu iki projenin toplam bedeli 100 milyon TL ve projeler 2013 yılı sonunda tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.

HİZMET ÇEŞİDİMİZ VE HİZMET KALİTEMİZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
“Bu büyük işlerin yanında asıl işlerimizi de aksatmadan yürütüyoruz” diyen Başkan Altay, “Kaldırım, asfalt ve park işleri gibi bugüne kadar ihale ettiğimiz parklar yaklaşık olarak 1 milyon metrekareye yaklaştı. Bugünlerde ihale edeceğimiz Sille Barajı Projesi ile büyük bir alan düzenlemesi yapıyoruz. Bu da Konya’nın çehresini değiştirecek bir iş olacak. Yine okullarımızda akıllı tahta ile başladığımız proje bu yıl çok önemsediğim değerler eğitimi ile devam ediyor. Belirlediğimiz 8 temel değer çocuklarımıza öğretimin yanında eğitim ve yeni bir neslin yetişmesi için çaba sarf ediyoruz. İlk ayın konusu sorumluluktu. Hem çocuklarımıza, hem öğretmenlerimize, hem de velilerimize bu konu ile ilgili materyaller sunuyoruz. Toplamda 1 milyon 800 bin kitap Selçuklu’da bu konularla ilgili dağıtılmış olacak. Böylece daha nitelikli, değer sahibi bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz. Spor salonları, yüzme havuzları gibi bir çok proje bu dönemde hayata geçirildi. Bunda hepinizin katkısı, hepinizin emeği var. Hepinizin yaptığı iş çok önemli. Bugüne kadar çok efor sarf ettik ve hep beraber Selçuklu Belediyesi’ni iyi bir noktaya getirdik. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hizmet çeşidimiz, hizmet kalitemiz, hizmet standardımız artıyor. İnşallah hizmetlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ MEMNUNİYET ODAKLI VE GÜLER YÜZLÜ HİZMET OLMALI
Konuşmasının son bölümünde, memnuniyet odaklı bir anlayış ile hizmet etmeye çaba sarf ettiklerine işaret eden Başkan Altay, ”Hizmet sunduğumuz insanlara karşı davranışımız, onun işini görme becerimiz, işini görme hızımız çok önemli. Sizlere hizmet alırken nasıl davranılmasını istiyorsanız belediyemize gelen insanlara da aynı standartta hizmet vermemiz gerekiyor. Selçuklu Belediyesi’ne internet yoluyla, telefon yoluyla ya da yüz yüze başvuran insanların memnuniyetle ayrılması bizim boynumuzun borcu. Standartlarımızı arttırarak, ödün vermeden hizmetlerimizi sunmamız gerekiyor. Hizmet sunduğumuz insanlara güler yüzlü davranmalı ve bu memnuniyeti her geçen gün daha da arttırmalıyız. Bu hizmetlerin artarak devam edeceğine inanıyorum. Özverili çalışmalarından dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. İyi yolda gidiyoruz ve daha da iyi olmamız gerekiyor. Daha iyi hizmet üretebilecek güçteyiz ve gücümüzün sonuna kadar bunu yapma gayretinde olacağız” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA