• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni hizmet binası Merama çok yakışacak
19 Temmuz 2012 Perşembe 15:56

Yeni hizmet binası Meram'a çok yakışacak

Eski Et Kombinası arsasında yapılacak Meram Belediyesi Yeni Hizmet Binası'nın temeli düzenlenen törenle atıldı.
Eski Et Kombinası arsasında yapılacak Meram Belediyesi Yeni Hizmet Binası'nın temeli düzenlenen törenle atıldı. Başkan Kalaycı, bu bölgenin, yapılacak diğer yatırımlarla birlikte Meram'ın ana merkezi haline geleceğini söyledi.

Meram Belediyesi'nin yeni hizmet binasının temel atma programına Ak Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Ayşe Türkmenoğlu ve Prof. Dr. Cem Zorlu ile birlikte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Kaymakamı İrfan Kenanoğlu, Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ak Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, il protokolünden çok sayıda davetli, sanatçı Uğur Işılak ve yoğun bir vatandaş topluluğu katıldı.
"MİMARİ HARİKASI"
Yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın neticesinde bu bölgeyi Meram'ın ana merkezi haline getirecek büyük bir tesisin temelini attıklarını vurgulayan Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, "Fiili olarak 1 Mart'ta inşaatı başlayan ve şu anda 4. Kat seviyesine gelen yeni belediye hizmet binamızın temel atma programında bir aradayız. Yaklaşık 30 milyon TL'ye mal olacak binamız, 40 bin metrekarelik alanda 28 bin 500 metrekarelik inşaat alanına sahip. Zemin + 5 kattan oluşacak. Mimari harikası olarak tanımladığımız bu tesis; açık ve kapalı otoparkı, modern mimari çizgisi, yan tarafında yapılacak örnek camisi ve diğer donatılarıyla fonksiyonel bir hizmet binası olacak." dedi.
 "MERAM'IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR"
3 yıl içinde yaptıkları çalışmalarla Meram'ın çehresinin değiştiğine dikkat çeken Kalaycı, "Hasta Konuk Evinden hobi bahçesine, Konya'da bir ilk olan organik ürün pazarından kentsel dönüşüm çalışmalarına, eğitim, sağlık ve spor alanında yapılan tesislerden Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin arsa tahsisine varıncaya kadar yaptığımız tüm hizmet ve yatırımlarla tabiri caizse Meram'ın kaderini değiştirmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, bu bölgenin, yeni hizmet binası ile birlikte geniş yolları, kentsel dönüşüm çalışmaları, büyük alışveriş merkezi, oteli, yüzme havuzu ve diğer sosyal donatılarla Meram'ın ana merkezi haline geleceğini belirtti.
Ak Parti Meram İlçe Başkanı Ulvi Bezirci, bu temel atma programının ayrı bir önemi olduğunu belirterek, "Bu program bir hayalin ve duanın ürünüdür. Meram'ın yeni kent merkezinin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi ise, Konya'da hizmet kervanının hız kesmeden yoluna devam ettiğini kaydederek, "Burada Meram Belediyemizin yeni hizmet binasının temelini atıyoruz. Hem belediyemiz hem de vatandaşlarımız memnun. Şehrimizde hizmetler yağmur gibi yağmaya devam edecek" diye konuştu.
Meram Kaymakamı İrfan Kenanoğlu da, "Serdar Başkanımız, hem hizmet yapıyor hem de Meramlılarla bütünleşmeyi ihmal etmiyor. Kamu hizmetlerinin  süratli, etkin ve verimli olması açısından yerinden yönetimin ne kadar önemli olduğunun göstergelerinden biri de bu hizmet binasıdır" şeklinde konuştu.

"MERAM BELEDİYESİ YAPTIĞI HİZMETLERLE ÖNE ÇIKIYOR"

Meram Belediyesi'nin yaptığı hizmetlerle öne çıkmaya başladığını vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, "Meram Belediyemizin yeni hizmet binasının iki ayrı fonksiyonu var. Birincisi, belediyemizin kendi hizmet binasına kavuşacağı fonksiyonel bir tesis olması. İkincisi ise Meram'ın kent merkezinin oluşumuna öncülük etmesi. Son yıllara kadar Konyamız, yapılan tüm hizmetlere rağmen tek merkezli bir şehir olmaktan kurtulamamıştı. Ancak son yıllardaki çalışmalarla birlikte Konya'mızın farklı bölgelerinde  7 - 8 ayrı kent merkezi oluşmaktadır. Burası da Meram'ın kent merkezi olacak" dedi.

Konya belediyelerinin yaptığı çalışmalarla Türkiye'ye örnek olduğunu vurgulayan  Ak Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. Cem Zorlu ve Ayşe Türmenoğlu'ndan sonra söz alan Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu: "Konya belediyelerimiz, yaptıkları çalışmalarla ülkemizde örnek ve gıpta ile bakılan belediyelerdir. Meram'da yeni bir kent merkezinin oluşumuna öncülük edecek hizmet binasının hayırlı olmasını diler, emeği geçenleri tebrik ederim" dedi.
Konuşmalardan sonra protokol mensupları, dualar eşliğinde Meram Belediyesi Yeni Hizmet Binası'nın temel atma butonuna hep birlikte bastılar.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA