• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni dünyanın yeni Fatihi Başbakan Erdoğan
30 Ağustos 2012 Perşembe 17:02

'Yeni dünyanın yeni Fatih'i Başbakan Erdoğan'

İstanbul haritasındaki Fatih Sultan Mehmet siluetini keşfeden Araştırmacı Yazar Ferdi Yılmaz yeni kitabı Kutsal Şehir İstanbul ve 29 Mucizesinde büyük bir iddiayı gündeme getirdi.
İstanbul haritasındaki Fatih Sultan Mehmet siluetini keşfeden Araştırmacı Yazar Ferdi Yılmaz yeni kitabı “Kutsal Şehir İstanbul ve 29 Mucizesi”nde büyük bir iddiayı gündeme getirdi. Yılmaz, Osmanlı İmparatorluğu ve Türklerin kaderinin 29 sayısı ile şifrelendiğini ve bu sayının etkisinin en çok Fatih Sultan Mehmet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üzerinde görüldüğünü savundu.
Araştırmacı Yazar Ferdi Yılmaz “Kutsal Şehir İstanbul ve 29 Mucizesi” isimli kitabında, Osmanlı İmparatorluğu ve Türklerin kaderinin 29 sayısı ile şifrelendiğini ve bu sayının etkisinin en çok Fatih Sultan Mehmet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üzerinde görüldüğünü söyledi. Çalışmalarına İstanbul’un yapısını ve tarihini inceleyerek başladığını belirten Araştırmacı Yazar Ferdi Yılmaz, “2005 yılından beri İstanbul ile ilgili yaptığımız araştırmalarda ilk önce İstanbul haritasında Fatih sultan Mehmet siluetini keşfettik. Bu keşiften sonra yaptığımız araştırmalarda İstanbul’un 29 sayısı ile şifrelendiğini, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u 29’un hükmüyle fethettiğini keşfettik. 29 sayısının anlamı şudur. Kuran-ı Kerim’in 48. suresi olan Fetih suresi 29 ayettir. Yüce Allah Fetih Suresini Türklerin kader suresi yapmıştır. 29 sayısı ile Osmanlı İmparatorluğu’nun birçok fethini gerçekleştirmiştir. 29’un hikmeti ilk önce Fatih Sultan Mehmet Han üzerinde çok etikli bir şekilde görülmektedir. Bugünün tarihine baktığımız zaman Başbakan Recep Tayip Erdoğan üzerinde etkisini görmekteyiz” dedi.
Recep Tayyip Erdoğan’ın kaderinin de Fatih Sultan Mehmet gibi 29 sayısı ile şifrelendiğini savunan Ferdi Yılmaz, “Başbakanın başarılarına baktığımız zaman niçin bu kadar başarılı olduğu Yüce Allah’ın desteği sayesinde başarılı olduğunu anlayabilmekteyiz. İstanbul’la ilgili ilk hadis İstanbul mutlaka fetih olunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan. Onu fetheden ordu ne güzel ordu bunu demiştir peygamber efendimiz. 29’un hükmüyle İstanbul fetih olunmuştur. Bugün ikinci fetih hadisi vardır. İstanbul ahir zamanda manen fethi olunacaktır. Aynı 29’lar bugün de fetih adresiyle beraber vuku bulmaktadır. 29’un hükmü şu an devam etmektedir” diye konuştu.

Dünya tarihine damgasını vuran iki liderin ortak kader noktasının İstanbul olduğunu ifade eden Yılmaz, “Fatih’i Fatih yapan, cihan imparatorluğun sağlayan İstanbul’un fethidir. Bugün Başbakanın da dünya lideri yapan da İstanbul’dur. Başbakan 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur. Üzerine 29 yıl eklediğiniz zaman 2023 yılıdır. Bu da Başbakanımızın 2023 hedefidir. Başbakanın başbakan olduğu tarih 2003 yılıdır. 2003 yılının üzerine 29 yıl eklediğimiz zaman 2032 yılı yapmaktadır. 2032 yılı da Hicri olarak 1453 yılıdır. Yani İstanbul’un fethi yılıdır. Bu yıl hiçbir zaman daha gelmeyecektir. Şu an yeni bir fetih hareketi başlamıştır” şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 sayısının hayatının önemli günlerini şekillendirdiğini ileri süren Ferdi Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:
“29 sayısı ile Osmanlı İmparatorluğu ve Türklerin kader sayısının 29 olduğuna birkaç örnek vermek gerekirse, Kuran-ı Kerim’in 148. suresi olan fetih suresi 29 ayettir. 29 Mart 1432 yılında Fatih sultan Mehmet doğmuştur. 29 Mayıs İstanbul’un fethi, İstanbul’un fethinin rakamlarının toplamı 29’dur. İstanbul 28 defa kuşatılmıştır. 29. kuşatmada Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethetmiştir. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’un 7. padişahıdır. Osmanlı’da toplam 36 padişah vardır. Arkasından 29 padişah gelmiştir ve Osmanlı sonlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim’de kurulmuştur. Başbakan Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin 29. başbakanıdır. Recep Tayyip Erdoğan ilk seçime girdiği 2003 yılında almış olduğu oy oranı 34.29’dur. Kişi başına almış olduğu oy sayısı 10 milyon 808 bin 229’dur. Başbakanın Davos’taki ‘One minute’ zirvesi 29 Ocak’ta gerçekleşmiştir. Başbakanın torunlarının doğumundan, babasının, ağabeyinin vefatına kadar hepsi 29 ile şifrelenmiştir. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, 29. Genelkurmay Başkanı’dır.”

Değişen dünyada yeni Fatih’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu dile getiren Ferdi Yılmaz, “Fatih Sultan Mehmet 29 Mart 1432 yılında dünyaya gelmiştir. Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu’nun 7. padişahıdır. Ondan sonra 29 tane padişah gelmiştir. Fatih’in görev süresi 29 yıldır. Fatih’in babası 2. Murat 29 yıl görev yapmıştır. Fatih Sultan Mehmet ilk tahta çıktıktan sonra ikinci kez tahta 29 ay sonra çıkmıştır. Fatih’in çocuklarının, torunlarının doğum tarihi 29’la şifrelenmiştir. Bugün ise 29’un hikmeti Başbakan Erdoğan’ın üzerinde inanılmaz bir şekilde kendini göstermektedir. Recep Tayip Erdoğan’ın üzerinde 29 şifresinin görülmesinin sebebi 2. fetih hadisinden dolayıdır. İstanbul yeni bir fetih dönemine girmiştir. Türkler çok yakında dünyaya ikinci kez hükmedecektir. 2032 yılında dünyanın bir numaralı gücü Türkiye olacaktır. Fetih hareketi gerçekleşmiştir. Fatih’i fatih yapan, cihan imparatorluğu yapmasını sağlayan İstanbul’dur. Bugün Başbakan Erdoğan’ı İstanbul’un ve dünyanın t,yeni fatihi yapacak olan da yine İstanbul’dur. İki liderin ortak kader noktası İstanbul’dur. Yeni Fetih hareketi İstanbul’da gerçekleşecektir. Bu fetih hareketinin lideri de Başbakan Erdoğan olacaktır. Yani dünyanın yeni fatihi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olacaktır” ifadelerini kullandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA