• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni bir gençlik inşa ediliyor
21 Aralık 2015 Pazartesi 10:51

Yeni bir gençlik inşa ediliyor

AK Parti Meram Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir ve Yürütme Kurulu, Yeni Haber gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Lokman Koyuncuoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Gençliğin sorunlarının konuşulduğu görüşmeye Ak Parti Meram Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir ile birlikte 2. Başkan ve Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı Serhat Eymen Nuray, Teşkilatlanma Birim Başkanı Gökhan Taş da katıldı.

1 Kasım sonuçları itibariyle ciddi analizler yapılması gerektiğini söyleyen Yeni Haber gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Lokman Koyuncuoğlu ‘’AK Parti Gençliğinin en büyük sorumluluğu kaçan ya da kaçmakta olan ipi yakalamak olmalı. Gençlere paranın nasıl olsa gelebileceğini, önemli olanın inanç ve ahlak değerlerinin kazanılmış olmasının olduğunun anlatılması gerekiyor. Bununla beraber de o ideolojik duruşu sağlamış olması lazım. Eğer o duruş sağlanamazsa tümüyle pragmatik, dünyevi ve seküler bir gençlik oluşacaktır. Bu gençliğin de amacı günübirlik yaşamak ve gününü gün etmek olacaktır. Manevi değerlerle gençlerimizi besleyemezsek, gençlerin bir ideali olmazsa, doğal olarak AK Parti’ye oy veren bir gençlik olmaz. Sosyal medyada bunun örneklerini görüyoruz. AK Parti 7 Haziran’da da yeni oy kullanan geçlerin oy verdiği birinci parti olmadı. Bu, gençlerin kendilerine sağlanan bütün imkan ve fırsatlara rağmen olmuyorsa, bunun üzerine de çalışılması gerekiyor. Gençler edilgen insan tipleri değildir, daha çok mücadele eden, aksiyon isteyen kişiliklerdir. Sürekli duran, sürekli merkezde ve iktidarda olmak rahatsızlık verebilir.  Bu noktada Gençlik Kollarından beklenen iktidar istediğini diri tutmaktır. Bu dönemde bunun yöntemleri ve şekilleri tartışılabilir. Gençler sürekli bir hayalle, idealle dinamik tutulabilir. ‘’ dedi.

ismail-ozdemir--(1).jpg

ismail-ozdemir--(2).jpg

YENİ BİR GENÇLİK İNŞA EDİLMELİ

Şuurlu bir gençliğe ihtiyaçlarının olduğunu aktaran AK Parti Meram Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir,  30 yaşının üzerindeki herkes bir nebze olsun geçmiş dönemleri hatırlıyor. Biz bunları değerlendirerek oy verebiliyoruz ama şimdiki genç kardeşlerimiz bunları pek bilmiyorlar. Biz de bu saatten sonra bu eski dönemleri anlatarak oy talep etmemiz ya da AK Partiyi bu şekilde tanımlamamız yanlış olur. Bu aşamadan sonra bu arkadaşların görüşlerine göre bir şeyler yapmak lazım. 2023 hedefinin ne demek olduğunu gençlerimize anlatmamız gerekiyor. Bir gençliğin inşa edilmesi gerekiyor. Şu anda çok sağlam bir gençlik göremiyoruz. Bunun nedenlerinden biri de AK Parti iktidarlarının vermiş olduğu rahat ortam. Öğrencilere tüm hakları verildi. Mücadele edecekleri bir ortam kalmadı. Bu dönem aslında iktidarın rahatlığının yanında çok büyük de bir sorumluluğu beraberinde getiriyor. Bugün 14-15 yaşındaki genç kardeşlerimizin hepsi bir sonraki seçimlerde Cumhurbaşkanını, Başbakanını, Belediye Başkanını seçecek.  Biz bu gençlerimize şimdiden bir şeyler vermeye başlamamız lazım ki o yaşlara geldiklerinde sağlam bir irade ile oy kullanabilsinler. Biz de o nedenle çalışmalarımızı 14 ile 20 yaş arası genlerimiz üzerinde yoğunlaştırdık. ‘’ şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA