• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Başkan Özbuğday
16 Şubat 2013 Cumartesi 10:03

Yeni Başkan Özbuğday

Genç MÜSİAD yeni Başkanını seçti. Tek listeyle gerçekleşen genel kurulda, başkanlık koltuğuna Mehmet Ali Özbuğday oturdu.
Genç Müsiad 8. Genişletilmiş İstişare toplantısı Müsiad toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, Müsiad Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Eski Müsiad Başkanı Hasan Angı, Genç Müsiad Genel Başkanı Abdussamed Temel, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz ve çok sayıda Genç Müsiad üyesi katıldı.

EL ELE VEREREK BÜYÜK İŞLER YAPTIK
Genç Müsiad Eski Başkanı Yakup Barınlı, 8. Genişletilmiş İstişare toplantısında görevi Av. Mehmet Ali Özbuğday’a devrederken, şiir tadında bir konuşma yaptı. Konuşmasında geçen sürede el ele büyük işler yaptıklarını belirten Barınlı, ‘‘Burada şu an ayırdığımız bu vakitlerde bencillik edebilirdik ancak, biz yorulmayı seçtik. Doğru olmak adına birliği seçtik. Bir olduk, verimli olduk. Toprağa hep birlikte tohum ektik.  Toplumun derdini derdimiz bildik. Helal kazanç için bir araya geldik. Yıkılmaması için geleneklerimiz, bir geleneği sürdürmek adına, geçmişin özünü heybemize kattıkta geldik. Zamanı güzelleştirmek için el ele verdik. Bencillikten uzak, üreten, paylaşan insanlar olduk. Biz adımıza Genç Müsiad dedik. Alın terine kıymet verenlerden olduk. Zulmedene karşı duran olduk. Beklentileri araştırdık. Kaybedilen değerleri gün yüzüne çıkardık. Güneş gördü parladı değerlerimiz. Bir meşale vardı yanan tutuşturuldu elimize. Durma sönmesin, fedakâr ol, yoruldum deme, vaktini ayır, bedenin olmasa da bizimle birlikte her an zihnin olsun. Adımın bizim adımımızdır. Doğru adım at. Bu bayrağı alnımızın akıyla taşıdık, şimdi devir zamanıdır.  Yanan meşaleyi teslim zamanıdır. Biliyoruz ki bu meşale hiç sönmeyecek. Her veda yeni başlangıçlara merhaba demektir. Zorlu bir yolculuktur vedalar. Bu zorlu yolculukta yolumuzdan dikenleri çekenler oldu. 3 yıllık süreçte hep yanımda olan Genç Müsiad üyelerine ve Müsiad’lı abilerime çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

HEDEFİMİZ YÜKSEK AHLAK VE TEKNOLOJİ
Genç Müsiad Konya Şube Başkanı Av. Mehmet Ali Özbuğday ise 2013 yılı için Müsiad’ın hedeflerinden bahsetti. Özbuğday, Genç Müsiad bundan tam 11 yıl önce, memleketin ve dünyanın halinden gözüne uyku girmeyen çalışma azmi ile coşan abilerimizin oluşturduğu ve bugün salonları doldurduğu ekibiyle Konya’da güçlü bir yapı olmuştur. Böyle bir yapıya da Başkanlık gibi ağır bir sorumluluk tarafıma verilmiştir. Bana bu görevi layık gören herkese teşekkürü bir borç bilirim. Genç Müsiad olarak bizler milli ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirerek, proje ve iş üreterek, zaferle değil ama seferle yükümlü olduğumuzun bilinciyle insanlığın refah seviyesinin artması için gayret göstermekteyiz. Müsiad olarak hedefimiz yüksek ahlak ve yüksek teknolojidir. Ahlaktan maksadımız bir ucu inançta diğer ucu uygulamada geniş kanatlı bir kartal gibi, ruhumuza gölgesini salmış bir şekilde bütün dini kaide ve kuralların tüm hayatımızda tezahür etmesidir. Bu inanç ve anlayıştan sonra gelecek ileri teknolojide insanlığın hayrına olacak gelişmelere kapı açacaktır. Bu yüksek hedefler için bir araya gelen Genç Müsiad Konya Şubesinde önemli başarılara atmış bir yönetim, yaklaşık yarısı yeni kardeşlerimizden oluşan bir ekibe görevi teslim etmiştir. Müsiad’ın bugünlere gelmesinde emeği olan bütün Başkanlarımıza teşekkür ederim.  Bayrak tarafımdan devralınmıştır. Bu vesile ile 2013 faaliyet dönemimizin hayırlara vesile olmasını dilerim’’ şeklinde konuştu.  SAMİ GEDİZ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA