• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni açılan caddelere neden doğalgaz gitmiyor?
14 Nisan 2010 Çarşamba 11:13

Yeni açılan caddelere neden doğalgaz gitmiyor?

Konya'da doğal gaz dağıtımını üstlenen Gaznet A.Ş. Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım, bütün projelerinin 30 yıllık imar planına göre yapıldığını söyledi.

Konya'da doğal gaz dağıtımını üstlenen Gaznet A.Ş. Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım, bütün projelerinin 30 yıllık imar planına göre yapıldığını söyledi.

Konya'daki doğal gaz tesisatçısı firmaların katılımıyla düzenlenen yatırımlara ilişkin değerlendirme toplantısında konuşan Gaznet Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım, bu yıl farklı alanlara döşenecek doğal gaz hatlarıyla 60 bin yeni aboneye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. Toplantıda soruları da cevaplayan Genel Müdür Sılkım, yeni açılan caddelere neden doğal gaz hattı döşenmediğine ilişkin bir soruya, yatırımları 30 yıllık imar planına göre yaptıklarını ifade etti. Sılkım, "Yeni açılan ve yüksek katlı binaların bulunduğu caddelerde yapılacak yatırımlar birkaç yıl sonra atıl vaziyette olacak. Çünkü bu caddelerin arka kısımlarında kerpiç veya tek katlı yapılar var ve bu yapılar da kısa süre sonra yıkılacak. Bütün projelerimiz belediyeden alınmış 30 yıllık imar planına göre yapılmakta. Dolayısıyla biz 30 yıl içinde o bölge ne şekle gelecekse ona göre şebekenin hidrolik modellemesi ve çözümlerini yapıyoruz, ondan sonra altyapı yatırımını yapıyoruz" dedi.

Konya'da doğal gaz hattının 6 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu hatırlatan Sılkım, "Keşke yüksek katlı inşaatlar yapılırken doğal gaza abone olabilseler de binaya oturanlar hemen doğal gaz kullansa. İlerleyen yıllarda nerede bina yapılıyorsa suya ve elektriğe abone olur gibi doğal gaza da abone olup hattını çektirebilecek. Ama doğal gazın bu şehirde hikayesi daha 6 senelik, su şebekesinin yüz yıllık, elektrik en az 50-60 yıllıktır" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA