• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YEBAVda genel kurul yapıldı
28 Nisan 2013 Pazar 18:31

YEBAV'da genel kurul yapıldı

Kısa adı YEBAV olan Konya Yaşlı ve Engelliler Eğitim, Araştırma ve Bakım Vakfının 1. Olağan Genel Kurul toplantısı Selçuk Üniversitesi Üniversite Evinde yapıldı. Büyük ilgi gören Genel Kurulda...
Kısa adı YEBAV olan Konya Yaşlı ve Engelliler Eğitim, Araştırma ve Bakım Vakfı’nın 1. Olağan Genel Kurul toplantısı Selçuk Üniversitesi Üniversite Evinde yapıldı. Büyük ilgi gören Genel Kurulda, YEBAV’ın büyük bir eksikliği giderileceği belirtildi.
YEBAV Genel Kuruluna Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milletvekilleri Mustafa Kabakcı, Ayşe Türkmenoğlu, Cem Zorlu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve TÜRYAK (Türkiye Yaşlılar Konseyi) Başkanı Mete Bora başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.
İlk olarak YEBAV’ın kuruluş süreci hakkında bir sunum yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Hakan Sarı, Avrupa ülkelerindeki örnekleri inceleyerek her yönüyle eksiksiz bir hizmeti yerine getirmenin gayretinde olduklarını söyledi.
Engelli semazenlerin de yer aldığı sema gösterisiyle devam eden Genel Kurulda daha sonra Divan Heyeti seçimi yapıldı. Başkanlığını Kemal Uluışık’ın yaptığı divanda Zeki Ünen, Adil Mustafa Berigel ve Mustafa Keşçi yer aldı.
YEBAV Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Milli eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem yaptığı konuşmada Üniversite kampüsünde açılan merkezin hayırseverlerin de katkısıyla büyük bir hizmeti yerine getireceğini söyledi.
Milletkvekili Mustafa Kabakcı’da “Bir ülke medeni bir ülke ise yaşlılar, engelliler ve çocuklar yalnız bırakılmaz” dedi.
S.Ü. Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’de YEBAM’ın hem bakım hizmeti vereceğini, hem de yaşlı ve engellilerin bakımına yönelik eğitim vereceğini söylerdi.
Milletvekili Cem Zorlu’da “Yaşlılar bir milletin tecrübe abidesi, toplumun birikimidir” dedi.
TÜRYAK Genel Başkanı Mete Bora ise, “Günümüzde yaşlıların önemi daha da iyi anlaşılmıştır. Konya’da kurulan  YEBAV ve YEBAM’ların bu anlamda büyük hizmetlere öncülük edeceğine inanıyoruz” dedi.
Daha sonra tek liste ile gidilen seçimde YEBAV’ın yeni Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:
Başkan: Adnan Ağırbaşlı, Yönetim Kurulu Üyeleri: Orhan Erdem, Ahmet Alkan, Hakan Sarı, Cevdet Çavuşoğlu, Esat Yıldırım, M.İhsan Kayseri, Mustafa Güden ve Levent Babacan.
Denetim Kurulu Üyeliklerine de Suphi Soğancı, H.İbrahim Kelek ve Hulusi Çınar seçildi.
Son olarak bir konuşma yapan YEBAV Başkanı Adnan Ağırbaşlı, İslam dininin yaşlılara hürmeti ve hizmeti insanlara tavsiye ettiğine vurgu yaparak “Selçuk Üniversitesi’nde bu hizmet için büyük bir arazi tahsis edildi. Bu arazide yaşlı ve engellilerin hem konaklaması, hem bakımı hem de mesleklerini icra edebileceği tesisler yapılacak. YEBAV’da bu hizmetlerin gerçekleştirilmesine öncülük edecek” dedi. Program Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday’ın duası ile son buldu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA