• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yatırım için tek yol bankalar değil
22 Nisan 2010 Perşembe 12:17

Yatırım için tek yol bankalar değil

Mevlana Kalkınma Ajansı Konya ve Karaman'da İSO sıralamasında ilk ve ikinci 500'de yer alan firma yöneticilerine yönelik, yatırım projelerinin finansmanı konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Konya ve Karaman'da İSO sıralamasında ilk ve ikinci 500'de yer alan firma yöneticilerine yönelik, yatırım projelerinin finansmanı konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.
    

MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından Dedeman Konya Otel'de düzenlenen bilgilendirme toplantısında, projelerin finansmanının büyük küçük tüm işletmelerin önünde duran en önemli problem olduğunu belirtti.
    

Bir işletmenin büyümesinin yapacağı yatırımlarla orantılı olduğunu ifade eden Akman, ''Yatırımların gerçekleştirilebilmesi ise finansman oluşturabilme veya bulabilme kabiliyetine bağlıdır'' dedi.
    

Yatırım finansmanın tek seçeneğinin banka kredileri olmadığını belirten Akman, şunları kaydetti:''Özellikle Avrupa Birliği sürecinde ülkemize gelen yabancı finansman olanaklarının neler olduğu ve nasıl yararlanılabileceği, diğer finansal kurumların ve enstrümanların nasıl kullanılabileceği artık işlemlerin finans departmanlarının hakim olabileceği boyutun çok üzerine çıkmıştır. Proje finansmanı son 25 yıl içerisinde başta kalkınmış ekonomiye sahip ülkeler olmak üzere tüm dünya çapında gelişme ve uygulama alanı bulmuş finansal bir metottur.'' Toplantı, soru cevap bölümüyle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA