• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YAŞ üyesi tutuklandı
28 Kasım 2012 Çarşamba 08:56

YAŞ üyesi tutuklandı

''Ergenekon'' davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, hakkında yakalama kararı bulunan davanın sanıklarından YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in tutuklanmasına karar verdi.
''Ergenekon'' davasına bakan mahkeme heyeti, esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için, davaya giren Cumhuriyet savcılarına 13 Aralık 2012'ye kadar süre verilmesini kararlaştırdı.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, savcı Mehmet Ali Pekgüzel ile sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese tarafından açıklandı.
Buna göre mahkeme heyeti, esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için, davaya giren Cumhuriyet savcılarına gelecek celseye kadar süre verilmesini kararlaştırdı.
Hakkında yakalama kararı bulunan davanın sanıklarından YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in tutuklanmasını karara bağlayan mahkeme heyeti, İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ''Danıştay saldırısının delillerinin karartılması'' davasının bu davayla birleştirilmemesi yönünde görüş bildirdi.
Mahkeme heyeti, ''Odatv'' ile ''Danıştay saldırısının delillerinin karartılması'' dosyalarının bu dava dosyasıyla birleştirilmemesi yönündeki görüşünü açıklarken, ''davaların birleştirilerek görülmesinin yargılamayı uzatacağını, davaların sürüncemede kalmasına neden olacağını ve yargılamanın makul sürede bitirilmesi gerektiğini'' dikkate aldı.
Mahkeme, duruşmayı 13 Aralık 2012'ye erteledi.
4 yılı aşkın süredir devam eden ''Ergenekon'' davasında mütalaanın açıklanmasının ardından esas hakkındaki savunmalar alınıp, son sözler söylenecek ve mahkeme kararını açıklayacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA