• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yargıtay kararını da görmek durumundayız
21 Eylül 2012 Cuma 22:03

'Yargıtay kararını da görmek durumundayız'

Başbakan Erdoğan, ''Balyoz'' kararına ilişkin, ''İlk derece mahkeme kararından sonra bir de Yargıtay süreci var. Yargıtay kararını da takip etmek, görmek durumundayız'' dedi.

'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Balyoz'' davasında verilen karara ilişkin, ''Gerekçeyi bilmeden bu konuyla ilgili açıklama yapmam doğru olmaz. İlk derece mahkeme kararından sonra bir de Yargıtay süreci var. Yargıtay kararını da takip etmek, görmek durumundayız. Bizim tüm temennimiz, arzumuz buradan haklı bir kararın çıkmasıdır'' dedi.
Yargılamaya şu anda nokta konulmadığına işaret eden Erdoğan, ''Devam eden süreçten sonra ortaya ne çıkar onu bilemem. Gerekçeyi gördükten sonra ancak bunun yorumunu yapma imkanına kavuşabiliriz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin, hükümeti cebren yıkmaya teşebbüs gerekçesiyle hüküm verildiğine ilişkin sözlerine, ''Hayır, daha gerekçe yok ortada. Bazı şeylerle alakalı olanı söylüyorsunuz. Bu gerekçe değildir. Bu, sadece şu anda açıklanan kararla ilgili oradaki ifadedir. Gerekçe çok daha geniş olur. O gerekçeyi görmeden bir şey söylemek doğru olmaz'' karşılığını verdi.

Arınç: ''Temyize gitme hakları var''
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Balyoz Planı'' davasında kararın açıklanmasıyla ilgili olarak, ''Bu, Türkiye'de demokrasi açısından, sivil asker ilişkileri bakımından son yıllarda yaşadığımız gelişmelerin ortaya koyduğu sonuçlar bakımından çok önemli bir davaydı. Sonuçlanmış olmasına seviniyorum ama şüphesiz kararı beğenmeyenlerin üst yargıya, temyize gitme hakları var'' dedi.

Bozdağ: ''Bu nihai bir karar değil''
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da ''Şu anda ilk derece mahkemesi kararını açıkladı. Bütün Türkiye öğrenmiş oldu ama kararın gerekçesini henüz bilmiyoruz. Mahkeme gerekçeli kararını açıkladığı zaman daha net bir şekilde öğrenmiş olacağız. Bu nihai bir karar değil. Sonuç itibariyle Yargıtay aşaması var. Yargıtay aşamasından sonra karar kesinleşmiş olacak. Şu anda adli süreç devam ediyor. Adli sürecin ilk aşaması bitmiş durumdadır'' dedi.Kararı takip edeceğiz'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA