• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yapılacak yeni okullar için imzalar atıldı
28 Haziran 2012 Perşembe 17:06

Yapılacak yeni okullar için imzalar atıldı

Karataya üç yeni anaokulu ve 24 derslikli bir ilköğretim okulu daha kazandıracak projenin protokolü imzalandı.

Karatay’a üç yeni anaokulu ve 24 derslikli bir ilköğretim okulu daha kazandıracak projenin protokolü  imzalandı. Karatay’da bulunan mevcut üç anaokulu sayısını iki katına çıkartacak proje ile 30 kişilik sınıf ortalamasını düşürmeyi hedefleyen 24 derslikli ilköğretim okulu projesini içeren protokolün imza töreninde  Vali Aydın Nezih Doğan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Mevlüt Kuntoğlu ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Cumhur Başar hazır bulundu.

İmza töreninde bir konuşma yapan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan Karatay Belediyesi’nin eğitim hizmetlerinin Türkiye’de eşine sık rastlanmayacak düzeyde olduğunu belirtti. Karatay Belediyesi’nin hem yaptığı okullar hem de mevcut okulların alt yapı imkanlarını geliştiren çalışmalar ile eğitime çok büyük bir katkı sağladığını dile getiren Vali Doğan; yapılacak okulların Karatay’ı 4+4+4 eğitim sistemine hazırlayacak bir köprü olduğunu söyledi. Karatay’ın derslik başına düşen öğrenci sayısı, okulların bahçe ve çevre düzenlemeleri ve yapılan okullar ile eğitimde örnek bir seviyeye ulaştığını vurgulayan Vali Doğan; eğitime yaptığı büyük katkılardan dolayı Karatay Belediyesi’ne teşekkür etti. Vali Doğan’ın ardından söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Karatay Belediyesi olarak amaçlarının eğitim kalitesini mevcut seviyenin üzerine çıkartmak olduğunu söyleyerek İl Özel İdaresi ve Valilikle yapılan ortak projeler sonucu 10 okula ek derslik yapılarak 14 okulun tamamlandığını dile getirdi. Anaokullarının ve 24 derslikli ilköğretim okulu projesinin tamamının Karatay Belediyesi personeli tarafından yapıldığına dikkat çeken Başkan Hançerli okulların modern çizgilere sahip olduğunu belirtti. Başkan Hançerli Anaokulların tavan yüksekliğinin fazla olduğunu ve bu sayede daha ferah bir ortam sağlandığını vurgulayarak sahnesi, sosyal mekanları ve her öğrenci için yapılacak şahsi dolaplar ile yüksek kalitede eğitim hizmeti sunulacağını dile getirdi. Başkan Hançerli, Anaokullarının Akabe Mahallesi, Erenler Mahallesi ve Hacıveyiszade ( Şeyh Ulema Recepağa) Mahallesi’nde 600’er m²’lik alanlara dört sınıflık ve her sınıfın  65m² lik alana sahip olacak biçimde inşa edileceğini; Kerimdede (Sarıyakup) Mahallesi’ne inşa edilecek İlköğretim Okulu’nun ise 1.144m² oturum alanı ve 4568m² toplam inşaat alanına her biri 49,41m²’lik  24 derslikten oluşacağını belirtti. Okulların yerlerinin belirlenmesi aşamasında Karatay Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak hareket edildiğini söyleyen Başkan Hançerli, Vali Doğan’a katkılarından dolayı teşekkür etti.  

Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık maliyeti 3.894.000,00 TL olan 24 derslikli ilköğretim okulu projesi ile yaklaşık toplam maliyeti 1.447.860,00 TL olan üç anaokulu projesinin protokolü imzalandı.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA