• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yapamadıklarımız, yaptıklarımızın yanında nokta kalır
02 Mayıs 2011 Pazartesi 15:54

Yapamadıklarımız, yaptıklarımızın yanında nokta kalır

AK Parti Konya İl Teşkilatı tarafından Yerel Yönetimler İl Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi.

AK Parti Konya İl Teşkilatı Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından dün Yerel Yönetimler İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıya AK Partili tüm ilçe ve belde belediye başkanları yanı sıra AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri Kerim Özkul, Ayşe Türkmenoğlu, Ali Öztürk, AK Parti Milletvekili Adayları Hüseyin Üzülmez ve Rahim Türk ile İl Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Bestami İnan, son yapılan yasal düzenleme ile birlikte artık belediyelerin borçlarının yeniden yapılandırıldığını belirterek, belediyelerin seçim sürecindeki önemine işaret etti.

Sorgun: “Hamdolsun üstümüze nokta düşmedi”

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, düzenlenen Yerel Yönetimler İl Danışma Meclisi Toplantısının konseptinin seçime yönelik hazırlıkların konuşulduğu aile içi bir sohbet olduğunu belirterek, “ Hayat, yaşadığımız sürece sürekli olarak bir çizgi üzerine her an koyduğumuz noktalardan ibarettir. Bu noktaların bileşkesi, hayatta niçin veya nasıl yaşadığımız sorusunun cevabı olacaktır. Mevleviler  ‘Üstümüze nokta düşmedi hamdolsun’ derken şunu anlatmak isterler. Eski yazıda ailenin üstüne nokta geldiği zaman aile, gaile olur. Gaile ise problem anlamına gelir. Bizim de hamdolsun AK Parti ailesi olarak üstümüze nokta düşmedi” dedi.

Sorgun: “Belediye başkanlarının koltukları eskimesin”

Konya’nın coğrafik konumu itibariyle Türkiye’nin en geniş ili olduğunu vurgulayan Başkan Sorgun, halka daha kolay ulaşmanın belediye başkanlarıyla mümkün olabileceğini söyledi. Belediye başkanlarının hizmet etmek için halkın arasına karışması gerektiğini vurgulayan Sorgun, “Biz belediye başkanlarımızın koltuklarının eskimesini istemiyoruz. Sürekli koltuğunda oturan belediye başkanları hizmetlerini tam manasıyla yapamazlar. Bu yüzden halkın arasına karışmanız ve onların sorunlarını dinlemeniz lazım. Şüphesiz inanıyorum ki AK Partili belediyeler bunun bilincindedir” diye konuştu.

Başkan Sorgun, konuşmasının sonunda seçim sürecinde seviyenin elden bırakılmaması uyarısında bulundu.

Akyürek: “Yapamadıklarımız, yaptıklarımızın yanında nokta kalır”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Akyürek, “AK Partili belediyeler olarak bizim yapabildiklerimiz var, yapamadıklarımız ya da sırada beklettiklerimiz var. Ama şuna inanın ki yapamadığımız hizmetler aklımıza geldikçe uykularımız kaçıyor. Tabii ki 8 buçuk yıllık iktidarlığı döneminde AK Partili belediyelerin yaptıkları hizmetlerin yanında yapılmayanlar nokta gibidir. Ama burada asıl konuşulması gereken AK Parti’nin yeniden iktidar olması için üzerimize düşen görevler.” diye konuştu.

“AK Belediyeciliğin farkı”

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, AK Parti ailesinin gerek teşkilatlarla ve gerek belediyelerle ahenk içerisinde hizmet ettiğini belirterek,  seçim döneminde de bu ahengin bozulmaması gerektiğini ifade etti.

Yerel yönetimlerin ve özel idarelerin AK Parti iktidarıyla birlikte rahatladığını kaydeden AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, 90’lı yıllarda belediyelerdeki sorunların yerini bugün güzelleştirme yarışına bıraktığını söyledi.

Ardından konuşan AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk, milletvekilliği için aday gösterilmemesini şu ifadelerle açıkladı: “Ben partimde milletvekili olmadan önceki görevime tekrar döndüm. Bizim için makamlar gelip geçicidir. Yine bu seçimde üzerime düşen her türlü görevi harfiyen yerine getirmeye hazırım.”

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Üzülmez, AK Parti iktidarı döneminde belediyelerin yaşam standardının yükseldiğini belirterek, “Eskiden köylere beldelere hatta ilçelere gittiğinizde ‘Su ne zaman gelecek? Yol ne zaman yapılacak?’ diye sorulurdu. Asfalttan kimse bahsetmezdi bile. Şimdi ise yayla yollarının stabilize edilip edilmediği soruluyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA