• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yanık Tedavi Merkezinde ilk adım
08 Nisan 2011 Cuma 14:55

Yanık Tedavi Merkezinde ilk adım

Konya İl Genel Meclisi, Nisan ayı toplantılarının son oturumunda yine önemli kararlara imza attı. 5. birleşimde yapılan görüşmelerde, Konya için önem arzeden ..

Konya İl Genel Meclisi, Nisan ayı toplantılarının son oturumunda yine önemli kararlara imza attı. 5. birleşimde yapılan görüşmelerde, Konya için önem arzeden Yanık Tedavi Merkezi’nin ortak hizmet projesi ile yapılmasına ve Akşehir’de bulunan kilisenin papaz evinde ders gören öğrencilere yeni okul binası tahsisine karar verildi.

Konya İl Genel Meclisi, Nisan ayı toplantılarının son birleşimine açılış ve yoklama ile başladı. Ali Selvi başkanlığında yapılan birleşimde ihtisas komisyonlarının Mart ayında yaptığı çalışmalara yönelik raporlar okunarak, önemli kararlar alındı. Gündemin ilk maddesinde Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Yanık Tedavi Ünitesi kurulması konusu ele alındı. Konu ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun raporunu okuyan Komisyon üyesi Ramazan Yalçın Badem, kentte tam donanımlı bir yanık tedavi ünitesi olmadığı için bu konuda büyük sıkıntılar yaşandığına dikkat çekerek, komisyonun İl Özel İdaresi katkısıyla Yanık Tedavi Ünitesi’nin kurulabileceği kararına vardığını kaydetti. Konu bir kere de Meclis üyelerine müzakeresine açıldı ve rapor oy birliğiyle geldiği şekliyle kabul edildi.

5302 sayılı Kanunun 6. maddesinin a fıkrasına istinaden İl Özel İdaresi bütçesinden Yanık Tedavi Ünitesinin cihazlarının karşılanabileceğine dikkat çeken İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, İl Özel İdaresi ile Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ortak projesi ile ünitenin kurulabileceğini kaydetti.

Plan ve Bütçe Komisyonu ile Yol Yapım, Bakım ve Onarım Komisyonunun raporlarının da görüşüldüğü birleşimin bir diğer önemli maddesini Akşehir’de mülkiyeti İl Özel İdaresi ve Akşehir Belediyesi’ne ait kilisede eğitim veren Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun tahsisi oluşturdu. Konu ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Eğitim Komisyonu ve İç İşleri Komisyonu’nun raporları okunarak müzakereye açıldı. Aynı zamanda deprem fay hattı üzerinde bulunan okulda, papaz evinde eğitim verildiği, okul sit alanı olduğu için Anıtlar Yüksek Kurulu’nun izni olmadan çivi dahi çakılamadığı, 190 öğrencinin öğrenim gördüğü okulun bahçesinde eski eser kapsamında olan bir kilise ve papaz evi bulunduğundan dolayı sıkıntılar yaşandığı belirtilen raporlarda, İl Tüzel Kişiliğine ait içerisinde papaz evi ve kilisenin bulunduğu mevcut yerin belediyeye tahsisinin, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun ise Anıt mahallesinde belirlenen arsaya yapılmasının uygun görüldüğü bildirildi. Raporlarda ayrıca, kilisenin bakım ve onarımının yapılarak turizme kazandırılması için 49 yıllığına tahsisine karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA