• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yabancı iş adamları Konyalılarla buluştu
16 Ekim 2012 Salı 17:25

Yabancı iş adamları Konyalılarla buluştu

14. Uluslararası MÜSİAD Fuarı için Türkiyede bulunan Musul, Fas ve Sudanlı yabancı iş adamlarından oluşan heyet Konyalı iş adamları ile bir araya geldi.
14. Uluslararası MÜSİAD Fuarı için Türkiye’de bulunan Musul, Fas ve Sudanlı yabancı iş adamlarından oluşan heyet Konyalı iş adamları ile bir araya geldi.
Heyet ilk olarak Konya Organize Sanayi (KOS) Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Burada KOS Bölge Müdürlüğü yetkililerinden bilgi alan heyet organize sanayi bölgesini gezdi. Heyetin ikinci durağı Konya Ticaret Odası (KTO) oldu. Burada oda başkanı Selçuk Öztürk ile görüşen heyetin, başkan Öztürk’ten Konya’nın ticari imkanları hakkında bilgi alarak KTO ile yakın iş birliği içerisinde bulunmak istediği belirtildi. MEVKA’nın Konya’da yatırım imkanlarını sunumunun ardından MÜSİAD Konya Şubesi’nde ikili iş görüşmelerine geçildi. Ticari bağlantıların sağlandığı görüşmede özellikle inşaat sektöründeki firmaların ikili iş görüşmelerinde birçok ticari bağlantı kurduğu belirtildi.
Heyetin Konya sanayisine yakın ilgi gösterdiğini belirten MÜSİAD Konya Şubesi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Murat Özsandıkçı, “5 bin yabancı iş adamının ziyaret ettiği 14. MÜSİAD Fuarı ve IBF’in ziyaretçilerinden özel bir heyeti Konya’da ağırladık. Musul Sanayi Odası, Mağrib Sanayi Odası, Sudan Sanayi Odalarından gelen heyet şehrimizi ve şubemizi ziyaret etti. Şehrimizin tanıtımı ve ikili iş görüşmelerinin hedeflendiği programda, hem misafirlerimiz, hem de ikili görüşmelere katılan Konyalı hemşehrilerimiz çok memnun ayrıldılar. MÜSİAD’ımızın güven veren atmosferinde, önemli iş bağlantıları ve uzun süre devam edecek ilişkiler kuruldu. Böylece MÜSİAD fuarında yer bulamayan üyelerimizi de fuarın bereketinden bir parça faydalandırabildik. Gördüğümüz yoğun ilgi bizi bu tür programları arttırmaya teşvik ediyor. Katkı veren kurum ve kişilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
İlk defa geldikleri Konya’nın ticari hareketliliğinin kendilerini etkilediğini belirten heyet üyeleri, bu tür organizasyonların artması gerektiğini belirterek, Konya’ya uluslararası ulaşımın direk sağlanamamasının bir dezavantaj olduğunu, bu sorunun çözülmesi ile bağlantıların daha güçlenerek artacağını söyledi. Konya’da tarihi mekanlarını da inceleyen heyet daha sonra şehirden ayrıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA