• Konya8 °C

Aydoğan Deveci

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VİLLALI GUNDİ (HAVUZLU)

17 Ağustos 2010 11:32

 

Türkiye’de “Biz havuzlu villalarda oturmayacağız” sloganıyla işbaşına gelmiş bir Genel Başkan tanıyormusunuz? Cevabınızı duyar gibiyim ama yanlış! Zira “Havuzlu villayı” diline pelesenk eden arkadaş genel sekreter marifetiyle genel başkan oldu.  A be “Yes” işleri anlayacağınız. Üstelik Yes den, No dan anlamayan şahıs Elmadağ’da açık kamerayı fark edemeyip Peygamber (SAV) hakaret etmiş, tepkilere aldırmayıp koltuğu bırakmamıştı. Kıyamadı Baykal dayısı O’na; Genel Sekreteri başı boş bırakıp sekreter mevzuundan komploya kurban gidince bizim Gundi’de yapıştığı koltuğun sapına.

Dedik ya adam Gundi, nasıl olacak bu iş şimdi? Basın yağladı, bildik STK’lar şişirdi, Onur Akın hızını alamayıp beste bile yaptı, Etro’dan 495’e gömlek, Beymen’den 1295 e ceket, Moreschi’den 425’e kemer, Beymen’den 445’e pantolon, Tod’s dan da 845’e ayakkabı alındı Genel Başkan oldu. Bir yıl önce yırtık ayakkabıyla İstanbul sokaklarında gezen halkın lideri 3505 Liraya ancak giyinebildi. Hadi onun söylemiyle yorumlayalım bu durumu: “Senin pantolona gömleğe verdiğin parayla asgari ücretli 6 ay geçiniyor Gundiii…”

Son yıllarda karşımıza çıkan en eğlenceli politikacı Gundi. Biraz daha zorlasa Azimet Köylüoğlu’yla kafa kafaya gelecek. Ekonomi sorsanız yok, dış politika hak getire, Aleviyim der “Dersim aşağılamasına” alkış tutar… Bir de bitmek bilmeyen iddiaları var Gundi’nin. O üçkağıtçı bu sahtekar, şu namussuz… Peki Sen Bay Gundi? 1991 yılına kadar kar eden SSK, Genel Müdürlüğün döneminde 9 yıl boyunca nasıl zarar etti? Sorulmayacak mı sandın? 7 tane evin varmış pek güzel üstelik ikisi de hassas olduğun villardanmış, Allah arttırsın gözümüz yok da memur maaşıyla nasıl döndü bu değirmen? Tabi bunlar bilinen mal varlığın, insanın aklına şüphe düşmüyor desek yalan olur.

Başka iddialar da var:   En bildik olanı kadro olmadığı halde SSK Genel Müdürlüğüne hemşeri ve partili doldurma gayretleri, devamı ise tedirgin edici; “Kemal Kılıçdaroğlu Genel Müdürlüğü döneminde DHKP-C militanlarını SSK’ya doldurdu.” İddia sahipleri belgeleri olduğunu ifade ediyor biz ise bekliyoruz eğer bunlar gerçekse sana söylenecek söz de yok Gundi.

Söylesene Gundi başbakan olunca ne yapacaksın? Yamalı pantolon, delik ayakkabı, havuzlu villa muhabbeti burada sökmez. Uranyum zenginleştirsin mi İran? On kalemi geçmeyen Irak ihracatı 600 kaleme çıkmış bunu 1600 yapabilirmisin? Sağlıkta iptal ettirdiğin tam gün yasasının yerine nasıl bir hukuki düzenleme yapmayı düşünüyorsun? İnsanlar muayenehanelerden geçmeden hastaneye giremeyecekler sayende, yoksa sen sadece iptal ettirmeyi mi bilirsin? Gundi, Hükümet IMF ile anlaşma yapmıyor, üstelik sizin uydurma ekonomistleriniz 8 yıldır kriz bekliyor, ne yapacaksın? Senin döneminde de Türkiye global krizlerin sakin limanı olabilecek mi? Bir gece Türk Cumhuriyetlerinde bir gece Avrupa Ülkelerinde ertesi gün Bingöl’e koşturabilecekmisin? İşçiye, işsize, emekliye çok para verecekmişsin, Bayram Meral’e de ver ki madara olmasın! Sahi bunların parasını nereden bulacaksın. “Halk tipi havuzlu villalarını mı” satatacaksın?

Bak Gundi şuna buna iftira atarak yapacağın siyasetin ömrü üç aydır. Senin televizyoncular, gazeteciler iyi omuz verdi 5 ay olsun, daha fazla gitmez. Herkese sahtekar diyerek kendini aklayamazsın, bu gün havuzlu villanın altında kaldın yarın kimbilir ne ile karşılaşacaksın? Söylesene kimsin sen politikacı mı? Yoksa üçüncü sınıf figüran bile olamayacak şaklaban mı?

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Balıkesir'de midibüs devrildi: 17 yaralı
  • Konya - Antalya yolunda feci kaza: 2 ölü, 3 yaralı
  • İşçi işveren uyuşmazlıklarında arabuluculuk zorunlu
  • Türkiye ile BAE arasında savunma sanayisi işbirliği
  • FETÖ'nün mali yapılanmasına operasyon

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA