• Konya0 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Veliler aşı istemedi!
18 Kasım 2009 Çarşamba 01:07

Veliler aşı istemedi!

Türkiye'deki okullarda domuz gribi aşısı öğrencilere uygulanmaya başlarken
Türkiye'deki okullarda domuz gribi aşısı öğrencilere uygulanmaya başlarken, Konya'nın Beyşehir ilçesinde öğrenci velilerinin büyük bölümünün çocuklarının domuz gribi aşısı olmasını istemediği ortaya çıktı.
İsteğe bağlı olan domuz gribi aşısı uygulaması kapsamında Beyşehir'deki ilk ve ortaöğretim kurumlarına geçtiğimiz günlerde öğrenci velilerinin doldurması gereken bir form dağıtılmıştı. Bu formlar aileler tarafından doldurulurken, çocuğuna domuz gribi aşısı vurdurmak isteyen veli sayısı da belli oldu. Beyşehir'deki ilk ve ortaöğretim kurumlarından bugün okullardan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaşan bilgilere göre, 13 bin 960 öğrencinin öğrenim gördüğü ilçe genelinde çocuğuna domuz gribi aşısı vurdurmak isteyen veli sayısının sadece bin 100 olduğu öğrenildi. Buna göre Beyşehir'de domuz gribi aşısı olacak öğrenci sayısı yüzde 10'un altında kaldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Taşdelen, ilçe genelinde öğrenci velilerinin domuz gribi aşısı vurdurmama yönünde bir eğilimin ortaya çıktığının görüldüğünü belirtirken, bu tespitlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirildiğini söyledi. Taşdelen, Beyşehir'de domuz gribi aşısı olacak öğrencilerin belli olmasının ardından aşı uygulamasına önümüzdeki günlerde başlanmasının beklendiğini kaydetti.
Öte yandan, Beyşehir'de okullardaki rapor alan öğrenci ve öğretmen sayısı ile devamsızlık durumu da sürekli değişkenlik gösterirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne her gün bir rapor halinde bildiriliyor. Beyşehir'de dün itibariyle rapor alanların da içerisinde bulunduğu bin 300 öğrencinin devamsızlık yaptığı, 17 öğretmenin ise raporlu olduğu öğrenildi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA