• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Veli Tolu iktidarı da muhalefeti de eleştirdi
03 Mayıs 2011 Salı 14:27

Veli Tolu iktidarı da muhalefeti de eleştirdi

Has Parti Konya Milletvekili Adayları Av. Veli TOLU, Hüseyin SELEŞ, Yavuz SÖZER Havzan Mahallesinde Esnaf ziyareti yaptı ve mahalle sakinleri ile sohbet ettiler.
Has Parti Konya Milletvekili Adayları Av. Veli TOLU, Hüseyin SELEŞ, Yavuz SÖZER Havzan Mahallesinde Esnaf ziyareti yaptı ve mahalle sakinleri ile sohbet ettiler. 12 Haziranda yapılacak olan genel seçimler için destek isteyen Adaylar mahalle sakinleri ve esnafın sorunlarını dinlediler.

"SİYASETTE ÜSLUP SORUNU"
Türkiye'de son 8 yılda iktidar ve muhalefet partileri arasında üslup ve seviye sorununun olduğunu belirten Has Parti Konya Milletvekili Adayı Av. Veli tolu şöyle  söyledi: "Hiçbir meselede konuşmak, görüşmek, fikir alışverişinde bulunmak, birbirine yol göstermek, bırakın bunlardan geçtik, birbirinin ne dediğini anlama nezaketinde dahi bulunmayan bir iktidar ve ana muhalefetle karşı karşıyayız. Daha doğrusu parlamentodaki partilerin siyaset tavrı hemen hemen budur. 'Efendim sen merdivenden bile inmesini bilmiyorsun' diyor bir tanesi, ötekide 'Sen de beygirin sırtında duramıyorsun' Böyle bir siyaset anlayışı olur mu? Birisi heykelin ucube olduğundan bahsediyor, öteki şahane olduğundan bahsediyor. Zannedersiniz ki; dünyanın en önemli meselesini konuşuyorlar. Oradaki heykel ucube olsa ne olur, şahane olsa ne olur. Birisi 'Recep Efendi' diyor, diğeri 'Kemal Bey' diyor. Türkiye siyasetinin hiçbir döneminde görmediğimiz kadar fevkalade üslup sorunuyla karşı karşıyayız. Seçime dönük bu üsluptaki seviye daha da düşecektir. Çünkü böyle yaparak milletin oylarını kendi taraflarına toparlayacaklarını zannediyorlar. HAS Parti üslup olarak Türkiye siyasetini düzenleyecek" Dedi.
 
‘SÖZLEŞMELİ VE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SİSTEMİ KALDIRILACAK’
Has Parti Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Seleş ise Öğretmenin eğitime odaklanmasını sağlayacak tedbirler alınamadığını ve eleştirel düşünme becerisi kazandıran, öğrenmeyi öğreten, bilgi aktaran değil rehberlik eden öğretmenlik öne çıkarılacağını söyledi. SELEŞ; “Öğretmenlerin, kendilerini bireylerin ve toplumun geleceğinin inşasında stratejik bir görev ve rol alan bireyler olarak algılamaları için eğitim programları yapılacak.

Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik sistemi kaldırılacak, bu şekilde çalıştırılan öğretmenler kadroya geçirilecektir. Atama bekleyen öğretmenlerin atamaları derhal yapılacaktır.Öğretmen maaşları öğretmenin yaptığı mesleğe uygun, örnek bir insan olabilecek imkânları sağlayacak şekilde arttırılacaktır.Okul öncesi eğitime özel bir önem verilecektir. Bu amaçla öğretmen yetiştirmekten derslik ve araç-gereç ihtiyacının karşılanmasına kadar tüm eksiklikler giderilecektir

İlköğretimde beşinci yıldan sonra çocukların yetenekleri ve velilerin talepleri doğrultusunda değişik programlara yönlendirilmesi mümkün kılınacaktır. Zorunlu eğitim ve öğretim 5+3 şeklinde kademeli olacaktır. Zorunlu eğitimin ikinci ve üçüncü kademesi mesleki ve teknik eğitime geçişi kolaylaştıracak şekilde programlanacak, yüksek öğretime geçişte fırsat eşitliği ilkesi esas olacaktır. Mesleki ve teknik eğitim ile çıraklık eğitimi ve meslek edindirme kursları geliştirilecektir.” Dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA