• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vatan toprağına sahip çıkıyoruz
19 Mayıs 2011 Perşembe 14:09

'Vatan toprağına sahip çıkıyoruz'

Recep Konuk: ''Çağlar boyunca tarihin akışına yön veren milletimiz bu anlamda dünyanın en zengin mirasına ve en özel hatıralarına sahiptir'' dedi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, istiklalin anlamını bildiklerini ve nasıl korunacağının da idrakinde olduklarını belirterek “Gönlümüz hep genç, elimiz nasırlı, nefesimiz kuvvetli, bileğimiz güçlü olarak istiklal ve istikbal için üretiyor, vatan toprağına sahip çıkıyoruz” dedi.“Milletlerin tarihinde ayrı ve özel öneme sahip olaylar, kişiler, zamanlar, yerler ve mekânlar vardır” diyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, kutlama mesajında şunları söyledi:
“Çağlar boyunca tarihin akışına yön veren milletimiz bu anlamda dünyanın en zengin mirasına ve en özel hatıralarına sahiptir. Ancak bazıları vardır ki, millet hafızasında ayrı ve özel bir yer edinir. Bandırma Vapuru, Samsun, İstiklal Mücadelesi denilince milletimizin ortak hafızası 19 Mayıs 1919’u hatırlar. O mekân, yer, olay ve tarihleri milletimizin hafızasına silinmemek üzere nakşeden ise Mustafa Kemal’dir. O’nun 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı istiklal meşalesi milletimizin tarih yolculuğunda ayrı ve özel bir yere sahiptir.
Bizim için 19 Mayıslar sadece tarihi bir olayın yıldönümünden ibaret değildir. Bizim için 19 Mayıslar yokluk ve yoksulluk içinde olmasına rağmen vatan için düşmanla kahramanca mücadele eden ecdadımızı hatırlamak ve yâd etmekten ibaret de değildir. Milletimiz için mana ve anlamı özel olan 19 Mayıs’larda biz son sığınağımız Anadolu’ya namahrem elinin uzandığı süreci hatırlar ve bu zillete karşı tüm yorgunluğuna, imkânsızlıklara ve yokluklara rağmen kararlılıkla şahlanan ecdadımızın ruhaniyeti ile kopmaz bir bağ kurup, o tarihi mirastan da geleceğimiz için ders çıkarırız. O ders şartlar ne olursa olsun umutsuzluk, karamsarlık ve teslimiyetin milletimizin karakteri olmadığıdır. Bir ders daha çıkardık biz tarihten; birlik. Tarihin en çetin imtihanlarından geçerek çelikleşmiş birlik hasletimiz, her zor aşmada milletimizin yaslandığı ve asla vazgeçmeyeceği en temel değerdir.”

Pankobirlik Genel Başkanı Konuk, açıklamasını şöyle tamamladı:

“İstiklalin anlamını biliyoruz ve nasıl korunacağının da tam idrakindeyiz. Üzerimize düşeni dün olduğu gibi bugün de eksiksiz yerine getiriyor, yarınlarda da aynı mücadeleyi sürdürme kararlılığımızı muhafaza ediyoruz.  Gönlümüz hep genç, elimiz nasırlı, nefesimiz kuvvetli, bileğimiz güçlü olarak istiklal ve istikbal için üretiyor, vatan toprağına sahip çıkıyoruz. Umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmıyor, teslim bayrağını çekmiyor, birliğimizi bozacak nifak tohumlarının bu topraklarda yeşermesine izin vermiyoruz. Türk çiftçisi olarak, zengin ve müreffeh bir vatan için çalışmayı asli görevimiz kabul ediyor, bunun hem tarihe karşı mesuliyetimiz hem de geleceğe karşı borcumuz olduğuna inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 92 yıl önce Samsun’da hürriyet ateşini yakan Ulu Önder Atatürk’ü, milletimizin istiklal ve istikbal yolculuğunda ona eşlik eden silah arkadaşlarını, yokluk ve yoksulluk içinde verdiği mücadeleden birliğe ve birbirlerine sarılarak zaferle çıkan ecdadımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Şuur, idrak ve nitelikleri ile gurur kaynağımız olan ve en büyük zenginliğimiz olarak gördüğümüz, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA