• Konya11 °C

Ümmiye Yılmaz Erçevik

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VATAN SAĞOLSUN!

17 Eylül 2012 18:04

                                 

 

                                     “  Biz geçmişiz tenden candan
                                         Bayrak olduk akan kandan
                                         Dileğimiz Yaradan dan
                                         Vatan sağ olsun….”   Uğur ışılak

 

 

 Bazı kesimleri son zamanlarda bu iki kelimeden fazlasıyla rahatsız olduklarını gözlemliyorum. Ardı arkası kesilmeyen şehit haberlerini gözyaşlarıyla karşılamış da olsak unutmamız gereken minik bir nokta bulunmaktadır. Her ölen ölü değil her ölen bedende ceset değildir.
 Allah Teâlâ Kur’an’da “Allah yolunda canlarınızla, mallarınızla savaşın” ve “Allah yolunda öldürülenlere 'ölüler' demeyin. Onlar diridirler fakat siz farkında değilsiniz” buyurur. ( Bakara suresi 154. Ayet )
 Şehadet şerbetini içmek için yarışan nice askerlerimizi bu toprak kaç cephede kefensiz koynuna aldı. Bir kuru ekmeğe muhtaç büyüttükleri çocuklarının ardından tek bir gözyaşı dökmeyen analarımızın dilinden sadece bu iki kelime uhrevi kelime döküldü.

Binlerce çocuk sayılabilecek asker Çanakkale denizini kanlarıyla boyadılar. Hiç biride geriye dönemeyeceğini bilerek bu yola çıkmışlardı. Son kez öptüklerini bildikleri ellerden o nedenle tek tek helallik istemişlerdi. Bayrağımızın renginin kırmızılığı dökülen kanlarımızdan gelmekte olduğunu bizler ne çabuk unuttuk.

Merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy istiklal marşımızda “ Şüheda Fışkıracak Toprağı Sıksan Şüheda…”diyordu. Ve bunu kanıtlarcasına şiddetli bir yağmurla Çanakkale’de ortaya çıkan kemikler birçok gazete ve basında haber yapılmıştı.

Vatan sağ olsun demek bir canımız, kanımız var oda vatana feda olsun demektir. Vatan sağ olsun demek namerde toprağımızı çiğnete kadar son nefese kadar mücadele etmek demektir. Vatan sağ olsun demek hepimiz ölürüz ama vatanımızı vermeyiz demektir.

Vatansever geçinen bu arkadaşların tavrı aynen işyerinde vergi kaçırıp kahvede ülke kurtaran şarlatanlardan farkı bulunmamaktadır. Halkı sadece provoke amacı taşıyan bu hareketleri ile bazı değerlerimizi öldürmeye çalışmaktadırlar.

Halkları birbirine kırdırmayı amaçlayan bu politikaları sadece gözyaşından başka bu ülkeye bir fayda sağlamayacağını düşünüyorum. Ayrıca şehitlik kavramı sadece Türkler ya da Arap kavimlerine özgü bir ayrıcalık değildir.

İnançlı vatanı için savaşan her vatandaşın hakkı neden ört bas ediliyor da haber manşetlerinde onlarca Türk askerini şehit verdik deniliyor. Hayır efendim her şehit verdiğimiz 5 askerin 3 ü Türk ise 2 si Kürttü ya da Çerkezdi ya da Lazdı.

Bu ırkçı zihniyetinden uzaklaşıp artık bu vatanı seven Türk olmayan vatanseverlerin olduğunu kabul etmekle işe başlayalım. Bu vatan hepimizin artık vatan sağ olsun demekten de utanmayalım… Dostça kalın.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Selçuklu'da teravih buluşmaları devam ediyor
  • Konya'da kahvehane kurşunlandı
  • Konyalılar dikkat!
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan düğmeye bastı!
  • Konya Metrosu'nda flaş gelişme

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA