• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Valilik, Konya ekonomisinin röntgenini çekecek
20 Mart 2010 Cumartesi 17:39

Valilik, Konya ekonomisinin röntgenini çekecek

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, şehir ekonomisinin röntgenini çekecek, mevcut durum ve geleceğe ilişkin tahmin ve ihtiyaçları ortaya koyacak bir çalışma yürüttüklerini açıkladı.
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, şehir ekonomisinin röntgenini çekecek, mevcut durum ve geleceğe ilişkin tahmin ve ihtiyaçları ortaya koyacak bir çalışma yürüttüklerini açıkladı.
 
Konya merkezli Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu'nun (ANSİFED) yeni başkanı Vedat Yöndem ile yönetim
kurulu üyeleri tarafından ziyaret edilen Vali Aydın Nezih Doğan, ANSİFED Yönetim Kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarı diledi.
 
Ziyarette dernek ve çalışmaları hakkında bilgi veren ANSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yöndem, federasyonun 6 il ve 7 ilçede toplam 13 derneğin bir araya gelerek oluşturduğu bir üst birlik olduğunu anlattı.
 
Yöndem, "İş dünyasını güçlendirmek için TUSKON'la işbirliği yaparak, işadamlarımıza yurt içinde ve yurtdışında yeni Pazarlar bulmaya çalışıyoruz. Son yıllarda yüzlerce işadamını yurt dışına götürdük. İşadamlarımızın özgüvenleri ve tecrübeleri artmaya başladı. Çok güzel iş bağlantıları kuruldu. Güçlü sanayi altyapı avantajını daha iyi kullanıp dünya pazar payımızı arttırmak gerekiyor. Diğer yandan lojistik altyapımız güçlü olduğu ölçüde işadamlarımızın daha iyi rekabet edebileceğine inanıyorum." şeklinde konuştu.
 
Ziyaret için ANSİFED Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerine teşekkür eden Konya Valisi Doğan, şehir ekonomisinin röntgenini çekmek için çalışma yürüttüklerini söyledi. Çalışmanın sonunda Konya ekonomisinin mevcut durumu ile geleceğe yönelik ihtiyaçlarını ortaya koyacaklarını söyleyen Vali Doğan, iş dünyasının küresel rekabet ortamında daha iyi konuma gelebilmesi için, ulaşımın hızlı ve seri hale gelmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

"Konya'nın kara, hava ve demiryolu ulaşımını güçlendirerek dünya standartlarınakavuşturması gerekiyor." diyen Vali Doğan, sanayicinin yurtiçinde ve yurtdışında daha iyi rekabet edebilmesi için lojistik altyapının güçlenmesinin şart olduğunu vurguladı.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA