• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali, sanayiciden marka istedi
08 Eylül 2009 Salı 15:31

Vali, sanayiciden marka istedi

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya sanayisinin can damarı olarak kabul edilen Konya Organize Sanayi Bölgesi ve 1. Organize Sanayi Bölgesindeki sanayi tesislerinde gezi ve incelemelerde bulundu.
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya sanayisinin can damarı olarak kabul edilen Konya Organize Sanayi Bölgesi ve 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayi tesislerinde gezi ve incelemelerde bulundu.
Konya sanayisinin bugün geldiği noktayı yerinde görmek istediğini belirten Vali Doğan, tarım ve sanayi şehri olan Konya’nın kalkınmasında ve gelişmesinde sanayinin büyük öneme sahip olduğunu söyledi.
Konya’nın sahip olduğu konum itibariyle ekonomik, sosyal ve kültürel alanda çok büyük bir birikime sahip ve sürekli gelişen bir şehir olduğunu ifade eden Vali Doğan, “Gelişmenin en önemli taşıyıcısı tarım, sanayi ve turizmdir. Özellikle son yıllarda hızlı bir sanayileşme içerisine giren Konya’da markalarımızın sayısını artırmalıyız. Küresel rekabetin yaşandığı dünyada ayakta kalabilmek ancak katma değeri yüksek ürünler üretmeden ve markalaşmadan geçmektedir.”diye konuştu.
 Konya’nın çok modern organize sanayi bölgelerine sahip olduğuna dikkat çeken Vali Doğan, “Konya olarak elimizdeki imkanları fırsata çevirmeliyiz. Onun için şehir olarak el birliğiyle, gönül birliğiyle hep birlikte şehrimizin kalkınması için çalışacağız. Hepimizin amacı Konya’mızın gelişmesi.”dedi.

Vali Doğan, sanayi tesislerindeki gezi ve incelemelerini önümüzdeki günlerde sürdüreceğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA